Çözüldü Ekran kartına ıslak mendil suyu döküldü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Kasayı ıslak mendil ile siliyordum. Toz filtresinden ekran kartına birkaç damla ıslak mendilin suyu döküldü. Hemen müdahale yaptım herhangi bir ıslaklık yok fakat izler kaldı (sanki ıslanıp tekrar kurayan bir kağıt gibi).
İzlerden dolayı endişeleniyorum çalıştıramıyorum yardım.

Son düzenleme:
Çözüm
Cevaplar için teşekkürler. Islak mendil dandik olduğu için leke bırakmış. Selpak mendili minicik suyla ıslatıp ekran kartını silince izler gitti. İzler gitmeseydi azdaha 4060 gidiyordu😅
İmkan varsa izopropil alkol ile temizleyin izler geçer. İmkan yoksa bir beze kolonya dökün silin o da geçirir. Durum içindeki maddelerin kurumasından sonuçlanan iz. Bir şey olacağını sanmıyorum çünkü bir ara ciddi ciddi parçalarını yıkayan bir mod vardı olsa ona olurdu.

Cevaplar için teşekkürler. Islak mendil dandik olduğu için leke bırakmış. Selpak mendili minicik suyla ıslatıp ekran kartını silince izler gitti. İzler gitmeseydi azdaha 4060 gidiyordu😅

Çözüm
İnsanlar ne abartmış, kartı çıkarmayı biliyorsanız çıkarıp tekrar arka plakayı ıslak mendil ile silip sonra peçete ile kurulayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı