Ekran kartına su kaçması

Keşke karta su döküldükten sonra bilgisayarı çalıştırmasaydın. O zaman kartın kurumasını bekleyebilirdin. Ama karta su döküldükten sonra çalıştırdığın için pek şansın olduğunu düşünmüyorum.

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bugün gece PC fazla ısınıyor diye üstüne buzumsu bir şey koydum. Unutmuşum üstünde ve maalesef erimiş bir kısmı. Açtım bilgisayarı ama ekranda sarı kutular oluştu, Windows mavi ekran verip reset attı. BIOS açılırken ekranda kırmızı yatay çizgiler oluştu. Bende kapattım şimdi Intel'i kullanıyorum. Bozulmuş mudur? Yoksa düzeltilebilir mi?
Pirince yatırıp 1 gün bekleten arkadaşım vardı, bilmiyorum işe yaradı mı ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının üzerindeki bileşenleri söküp (fan,arka plaket) ufak bir fırçayla tiner sürüp kuruduktan sonra 200 derecelik bir fırında tahminen 5-6 dk koyup soğumasını bekledikten sonra tekrar eski haline getirip denemenizde fayda olabilir yani kısaca fırınlama denemek bedava :) Video istersen özelden atabilirim.

Ekran kartının üzerindeki bileşenleri söküp (fan,arka plaket) ufak bir fırçayla tiner sürüp kuruduktan sonra 200 derecelik bir fırında tahminen 5-6 dk koyup soğumasını bekledikten sonra tekrar eski haline getirip denemenizde fayda olabilir yani kısaca fırınlama denemek bedava :) Video istersen özelden atabilirim.
Silikon kokusu ? :D

İşlemciyi söktüm aslında bilgisayarı tamamen söküp tekrar topladım ne hikmetse çalışıyor şimdi. Lakin ekran kartını hale takmadım.

İşlemcide gittiyse denecek söz yok.
Pinleri yamuk ama temas ettiğinden çalışıyor. LGA 1150.

Ekran kartım Nvidia GTX 760. Asus modeli. Arka kısmında bir koruyucuda yok. Muhtemelen oraya su
değdi ve buharlaştı. Ne yapmam lazım ?

asus760-2-rs.jpg

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    152,1 KB · Görüntüleme: 68
Hocam denemek bedava da ya çalışan kartı yakarsa arkadaş ?

İşlemciyi söktüm aslında bilgisayarı tamamen söküp tekrar topladım ne hikmetse çalışıyor şimdi. Lakin ekran kartını hale takmadım.

Pinleri yamuk ama temas ettiğinden çalışıyor. LGA 1150.

Ekran kartım Nvidia GTX 760. Asus modeli. Arka kısmında bir koruyucuda yok. Muhtemelen oraya su
değdi ve buharlaştı. Ne yapmam lazım ?

Eki Görüntüle 245181
Hocam ekran kartını takar mısınız ? Ve görüntü alamazsanız başka bir bilgisayarda deneme şansınız var mı kartı ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı