Ekran kartına termal macun nasıl sürülmelidir?

Seferdan

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, RX 6900 XT ekran kartım var. İlk defa termal macununu değişeceğim de nerelerine sürüleceğini tam bilmiyorum. Thermal Grizzly Kryonaut Maeka macun aldım. Rica etsem attığım resimde sürülmesi gereken noktaları söyleyebilir misiniz?

IMG_20220427_140700.jpg

Arkadaş zaten sökmüş temizlemiş. Garanti kısmında problem çıkartırlar büyük ihtimal zaten.

Ben örnek görsel zannettim onu. Bu şekilde garantiden çıktı demektir, servislik bir durumu olursa ücretli kapsama alırlar.

Sanmıyorum. Her şey eşit değil onu demek istiyorum.
Bende işte onu söylüyorum hocam :) . Ortam sıcaklığı dışında soğutma sistemi kalıyor. Kasanın hava akışı çok iyi, sıvı soğutma kullanıyorum. 10 adet fan var kasada. Kullandığım fanlar ve sıvı soğutma daha kaliteli. Videolarda ortalama 60 - 70 derece görüyorum maksimum. O yüzden normal gelmiyor bana açıkçası.

Arkadaş zaten sökmüş temizlemiş. Garanti kısmında problem çıkartırlar büyük ihtimal zaten.
Sökme temizleme eğer fiziksel zarar vermediyseniz garantiyi etkilememeli (marka bazlı değişimler olur, önceden garanti şartlarını okuyun), sorun çıkarırlarsa hakkınızı arayın sonra da o markalardan alışveriş yapmayın derim.

İlk cevapta arkadaşın gösterdiği bölgeye Nohut kadar tam ortaya yaymadan. Çünkü kalın ya da ince katman olursa her ikisi de yüksek ısınmalara sebep olur.
Mesajınızı yeni gördümde hocam, ben hem işlemciye hem ekran kartına bütün yüzeye yayarak sürdüm. Açıkçası ısınma hala mevcut ondan kaynaklanıyor olabilir mi ?

Edit: Ek olarak dediğiniz gibi yapsam ekran kartının 1 numaralı bölgesine, baskıdan dolayı dışına taşmaz mı ?

Mesajınızı yeni gördümde hocam, ben hem işlemciye hem ekran kartına bütün yüzeye yayarak sürdüm. Açıkçası ısınma hala mevcut ondan kaynaklanıyor olabilir mi ?

Edit: Ek olarak dediğiniz gibi yapsam ekran kartının 1 numaralı bölgesine, baskıdan dolayı dışına taşmaz mı ?
Çok sürülmüşse evet ondan kaynaklanıyordur. Tekrar uygulamalısın ama uygulamadan öncekini tam temizlemelisin. Çünkü termal macunun amacı soğukluğu kondüktivite ederek diğer tarafa geçirmek. Kalın olunca ve ince olunca geçiremiyor.

Tam ortaya nohut kadar sürüp sonra bağlantıyı yapınca macun kaplayacak yüzeyi

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı