Ekran kartına termal macun sürülmezse ne olur?

İçini açmadıysan ve sıfırsa sürmene gerek yok. İşlemcinin termal macununu da 2-3 ayda bir değiştir.
2-3 ay ne yaptınız ya :D

Gereksiz değil mi o kadar sık aralıklarla yapmak ?

@Sanal Amerika Size tek bir sorum var; anladığım siz bu ekran kartını alalı 2-3 ay olmuş niye bilgisayarcıya götürdünüz ? Daha önceki mesajlarınıza baktığımda ekran kartı takılı olarak bazı yorumlar yazmışsınız.
Bende işlemci soğutucumda termal macun geldi acaba onu mu sürmeliyim 1 yıl sonrasında yoksa yeni mi almalıyım veya şimdi mi sürmeliyim?
İşlemci soğutucu üzerindeki termal macun zaten kaliteli bir ürün, şimdilik değiştirmenize gerek yok. Sıcaklıklara bağlı olarak elbette en az 6 ay içinde değiştirebilirsin.

GTX 970 kullanıyorum 5 yıldır hiç termal macun sürülmedi 58 derecenin üzerine çıkmıyor bazı arkadaşlar yanar falan yazmış kulak asmayın ısı 75'in üzerinde değilse problem yoktur.

GTX 970 kullanıyorum 5 yıldır hiç termal macun sürülmedi 58 derecenin üzerine çıkmıyor bazı arkadaşlar yanar falan yazmış kulak asmayın ısı 75'in üzerinde değilse problem yoktur.
Kimse zaten kart eğer hiç açılmamışsa, yenile demiyor ki ?

2-3 ay ne yaptınız ya :D

Gereksiz değil mi o kadar sık aralıklarla yapmak?

@Sanal Amerika size tek bir sorum var; anladığım siz bu ekran kartını alalı 2-3 ay olmuş niye bilgisayarcıya götürdünüz? Daha önceki mesajlarınıza baktığımda ekran kartı takılı olarak bazı yorumlar yazmışsınız.

İşlemci soğutucu üzerindeki termal macun zaten kaliteli bir ürün, şimdilik değiştirmenize gerek yok. Sıcaklıklara bağlı olarak elbette en az 6 ay içinde değiştirebilirsin.

Yok ben aldığımda takarken götürdüm bir tek.

Bayağı boş yapmışsınız öyle bir şey yok. Neymiş ekran kartı çipi yanarmış yanmaz arkadaşlar.
Ben HD6750 ekran kartına termal macun sürmeden 3 yıl kullandım çok oyun oynamadım ama oyuna girince de Max 70 dereceyi gördüm ve hiçbir zaman kendisini kafasına göre kapatmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı termali 3-4 seneden aşağı yenilenmez. Garanti bitmeden hiç yenilenmez. Eğer kart sıcaklıkları yükselmişse üst fan kapağını plastik kısımlardan ayırıp toz temizliği yapın.

Geri
Yukarı