Çözüldü Ekran kartına VBIOS atılıp atılmadığı nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Saul Odenkirk

Decapat
Yer
Kattegat
Daha fazla  
Öncelikle iyi Sosyaller, yakın bir zaman kendime sarı site üzerinden ikinci el bir MSI Armor RX 570 8 GB OC ekran kartı aldım. Şehir içi olduğu için elden aldım. FurMark üzerinde ekran kartını RX 470 görünce ben biraz huzursuzlanmıştım ama bana iki ekran kartınında mimarı ve çalışma bakımından benzer olduğunu ve FurMark'ta böyle sorunlar olabileceğini söyledi. birkaç gün geçti ve adamakıllı bir FurMark testine sokmak istedim. Lakin ekran kartım FurMark üzerinde RX 470 olarak gözükmesi aklımı yedi bitirdi. Forumda bazı konulara baktım ama içime tam sinmedi. Ekran kartına VBIOS atılıp atılmadığını nasıl anlarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle iyi sosyaller, yakın bir zaman kendime sarı site üzerinden ikinci el bir MSI Armor RX 570 8 GB OC ekran kartı aldım. Şehir içi olduğu için elden aldım. FurMark üzerinde ekran kartını RX 470 görünce ben biraz huzursuzlanmıştım ama bana iki ekran kartınında mimarı ve çalışma bakımından benzer olduğunu ve FurMark'ta böyle sorunlar olabileceğini söyledi. Birkaç gün geçti ve adamakıllı bir FurMark testine sokmak istedim. Lakin ekran kartım FurMark üzerinde RX 470 olarak gözükmesi aklımı yedi bitirdi. Forumda bazı konulara baktım ama içime tam sinmedi. Ekran kartına VBIOS atılıp atılmadığını nasıl anlarım?

Yanlış hatırlamıyorsam 580 480 doye 570'de 470 diye görükebikiyordu. CPU-Z üzerinden bakabilir misiniz?

Öncelikle iyi Sosyaller, yakın bir zaman kendime sarı site üzerinden ikinci el bir MSI Armor RX 570 8 GB OC ekran kartı aldım. Şehir içi olduğu için elden aldım. FurMark üzerinde ekran kartını RX 470 görünce ben biraz huzursuzlanmıştım ama bana iki ekran kartınında mimarı ve çalışma bakımından benzer olduğunu ve FurMark'ta böyle sorunlar olabileceğini söyledi. birkaç gün geçti ve adamakıllı bir FurMark testine sokmak istedim. Lakin ekran kartım FurMark üzerinde RX 470 olarak gözükmesi aklımı yedi bitirdi. Forumda bazı konulara baktım ama içime tam sinmedi. Ekran kartına VBIOS atılıp atılmadığını nasıl anlarım?
Yasadigin sey normal sanirim. Bir sikinti olmamasi lazim.

Yanlış hatırlamıyorsam 580 480 doye 570'de 470 diye görükebikiyordu. CPU-Z üzerinden bakabilir misiniz?

GPU-Z üzerinden kontrol ettiğimde ID olarak RX 570'i gösteriyor. Ama bir kıllık olabilir mi diye soru oluşmuştu. Sıkıntı yoktur mu diyorsunuz. İsterseniz GPU-Z'nin ekran görüntüsünü de atabilirim.

GPU-Z üzerinden kontrol ettiğimde ID olarak RX 570'i gösteriyor. Ama bir kıllık olabilir mi diye soru oluşmuştu. Sıkıntı yoktur mu diyorsunuz. İsterseniz GPU-Z'nin ekran görüntüsünü de atabilirim.

GPU Z görüntüsü, ve kartın tam modelini paylaşır mısınız, ayrıca GPU-Z üzerinden lookup a tıkladığınızda hangi modele yönlendiriyor ona da bakın.

GPU Z görüntüsü, ve kartın tam modelini paylaşır mısınız, ayrıca GPU-Z üzerinden lookup a tıkladığınızda hangi modele yönlendiriyor ona da bakın.

Bu şekilde hocam.
Benim dikkatımi çeken MHz değeri oldu. Diğer modellerin MHz değerinden ufak bir kısım daha aşağıda.

Dosya Ekleri

• kart.png
    kart.png
    37,8 KB · Görüntüleme: 52
E

BIOS'lara baktım, sizin kartınız OC versiyon ise GPU 1268 MHz olması lazım,
Sizinki 1244 MHz yani şu an yüklü olan VBIOS düz Armor v BIOS'u.

Kartın üstünde BIOS Switch varsa, diğer pozisyona alıp GPU Z ile bakılabilir.
Veya OC versiyonun VBIOS'u atılabilir, performans da çok bir farklılık olmaz, bu şekilde de kullanılabilir.

E

BIOS'lara baktım, sizin kartınız OC versiyon ise GPU 1268 MHz olması lazım,
Sizinki 1244 MHz yani şu an yüklü olan VBIOS düz Armor v BIOS'u.

Kartın üstünde BIOS Switch varsa, diğer pozisyona alıp GPU Z ile bakılabilir.
Veya OC versiyonun VBIOS'u atılabilir, performans da çok bir farklılık olmaz, bu şekilde de kullanılabilir.

Ekran kartının RX 570 olmadığına dair herhangi bir işaret yok değil mi hocam? Dediğiniz gibiyse OC versiyonunu soruşturabilirim. Lakin internette base clock 1168 MHz olarak gözüküyor, Boost ise 1244. OC yapılmış diye düşünmüştüm ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı