Çözüldü Ekran kartında %200'lük FPS kaybı oluştu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Whitess.

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar pazartesi günü GPU temizlemek için kartı kasadan söktüm ancak taktıktan sonra karttan monitöre sinyal alamamam sonucu ile kartı bir arkadaşımın staj yaptığı bir yere götürdüm. Oradaki abi gayet iyi birine benziyordu. Kendisi 3 günlük test sonucu kartta reball denen bir şey olduğunu söyledi. Riskli olduğundan bahsetti, ben de riski alamam dedim ve 3 günün sonunda kartı aldım eve geldim kartı kendi imkanlarımla çalıştırdım masaüstünde hiçbir sıkıntı yok. Sıkıntı oyunlara girince ortaya çıktı 45-50 FPS aldığım RDR2 25 FPS olmuş, Star Wars: Battlefront 2 75 FPS'ten 30-35 FPS'e sabitlenmişti! Ben ne yapacağım şimdi? Kendisi sadece stress testi yaptığını söyledi 3 günde toplam 10-15 saat stress testi yaptım dedi, başka da bir şey demedi! AC Unity'den bile 35 FPS almaktayım ki 60 FPS sabit alırdım!

Çözüm
Çok sağ olun hocam bu hafta içinde hem işlemciyi hem de GPU macunlatayım o zaman.

Peki hocam artık bakıma götürmeye korkuyorum kendim macun düşünüyorum hem CPU hem GPU için macun için öneri alabilir miyim?

Bütçen yeterse Teknobiyotik'ten orijinal MX4, yetmezse

wipaste C2 4gr 6 w/m-k​

Adam içini açmadım dedi bu demektir ki termal macun da yapmamış. 4 gün önce RDR2 77 derece maksimum oluyordu...

Uzun süre stress altında çalıştıysa o da eritmiş olabilir macunu.
Test videolarına baktımda 55-60 derecelerde 1450MHz clock hızlara çıkıyor kart. Daha seninki 1100MHz zor veriyor. Kartın çok sıcak çalışıyor.

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2022.02.23 - 22.06.30.13.png
    Desktop Screenshot 2022.02.23 - 22.06.30.13.png
    47,6 KB · Görüntüleme: 21
Termal macununu en son ne zaman değiştirdin? 1 yıl 2 yıl?
Hocam ek olarak RDR2 ekran görüntüsünde 98W yazan kısım normalde 109-115 arasında oluyordu şuan niye düşük o gösterge tam olarak ne?
E normal artık o FPS'lere düşmesi.
Hocam kartı vermeden önce sıcaklık 79'u geçmiyordu onu anlatmaya çalışıyorum. Daha geçen cuma girdiğimde RDR2 kart maksimum 74 ısınıyordu fanlar %61'de dönüyordu

Geri
Yukarı