Ekran Kartında AMD vs Nvidia?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok güzel bir espiri anlayışın var kardeşim. :) GpuBoss, Nvidia yanlısı bir sitedir. Siz Gtx 770 ile R9 290X'i kıyaslasanız bile GpuBoss, Gtx 770'i üstün gösterecektir. Gtx 780Tİ ile R9 295X2'yi kıyaslayın isterseniz. :) R9 295X2, Gtx 780Tİ'den kat kat iyi olmasına rağmen GpuBoss Gtx 780Tİ'yi üstün gösterir. GpuBoss'dan ekrankartı kısaylamayız zira sonuçlar doğru değil. :)

O kadar para vereceksen NVDIA al sürücüden yana mutlu yaşa.
Şu şehir efsanesini bırakın artık. Amd'nin sürücü problemi falan yok. Girin sitesine en güncel sürücüyü indirin. Her gün sürücü çıkarmak zorunda değiller. Bu bir program değil. İlerleme oldukça geliştiriyorlar sürücüyü de.

Ben NVDIA da kullandım adamlar 5 yıllık karta öyle güzel driverlar çıkartıyordu ki aynı yaştaki çoğu ekran kartının yapamadığı işi yapıyordu. AMD kullanıyorum driver sıkıntısı var. Evet bazı arkadaşlar 1000TL 2000TL'lik kartlarla AMD kullandığından fark etmiyor olabilirler ama yeni oyunlar ilk çıktığında AMD'nin drivera ihtiyacı oluyor ancak çok geç geliyor. Çoğu oyunu çıktıktan 3 ay sonra oynamayı tercih ediyorum. NVDIA çok güzel driver çıkartıyor. AMD kartımdan memnunum ancak driver olayı canımı sıkıyor. AMD tercih ettim çünkü parama en çok donanımı AMD verdi. Ama param olsa NVDIA'nın GTX660 ti yada o zamanlar çıkmamış olan 650 ti boost tercih edebilirdim. Şimdi iste 750 ti. AMD tercih ettim çünkü Mantle benim işime yarayan bir teknoloji idi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok güzel bir espiri anlayışın var kardeşim. :) GpuBoss, Nvidia yanlısı bir sitedir. Siz Gtx 770 ile R9 290X'i kıyaslasanız bile GpuBoss, Gtx 770'i üstün gösterecektir. Gtx 780Tİ ile R9 295X2'yi kıyaslayın isterseniz. :) R9 295X2, Gtx 780Tİ'den kat kat iyi olmasına rağmen GpuBoss Gtx 780Tİ'yi üstün gösterir. GpuBoss'dan ekrankartı kısaylamayız zira sonuçlar doğru değil. :)
Ya he he. Aradaki 4 fps farkı ne olacak ? Kardeşim şunu aklınıza sokun artık Nvidia'nın daha verimli olduğunu anlayın. Hiç Nvidia ısınma, güncelleme sorunu gibi bir şey duydun mu ? 10 senedir Nvidia kullanıyorum 1 kere sorun çıkarmadı.

Ya he he. Aradaki 4 fps farkı ne olacak ? Kardeşim şunu aklınıza sokun artık Nvidia'nın daha verimli olduğunu anlayın. Hiç Nvidia ısınma, güncelleme sorunu gibi bir şey duydun mu ? 10 senedir Nvidia kullanıyorum 1 kere sorun çıkarmadı.
nVidia sıcaklık sorunları yaşıyor. Özellikle Zotac modellerinde. Sen sadece Türkiye'ye baktığın için bulamıyorsun. Türkiye'de çünkü çoğunlukla Asus satılıyor. Soldan sağa doğru en iyiler: ( Abartı kartlar hariç. )
GTX 780Ti-R9 290X-R9 290-GTX 780-R9 280X=GTX 770-R9 280-GTX 760-R9 270X-GTX 750Ti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı