Ekran kartında Bit değeri önemli midir?

Hangisi Daha iyidir ve hangisi daha çok FPS verir ?

• 1 GB 64 Bit DirectX 11 destekli ekran kartı

Oy: 3 33,3%
  • 1 GB 128 Bit DirectX 10 destekli ekran kartı

Oy: 7 77,8%

• Oy verenlerin toplamı
    9
  • Anket kapandı .
Merhabalar , Malesef bazı arkadaşlar benim mesajımı daha doğru okumadan yanlış bilgilendirme yaptığımı söyleyerek ve sanırım rapor ederek ceza almama neden olmuşlar. (ki kendisi bellidir)

Oysa hem yönetici arkadaş hem o arkadaş yazdığım mesajı okursa

Selamlar, ekran kartında bit değeri tabiki önemlidir hatta çok önemlidir diyebiliriz.

128 bit yerine aynı model ekran kartın 256 bit değerlisini aldığınızda %30'a kadar daha fazla performans avantajı yaşarsınız. Ancak her ekran kartında bit aynı oranda performans sağlamaz. Test etmek için GPUBOSS sitesinden ekran kartlarını karşılaştırıp bakmanız gerekiyor. Tavsiyem 2019 yılındayız 256 bit altında ekran kartı bakmamanız.

Birebir yukarıda alıntıladığım gibi.

Kıyaslama için GPUBOSS sitesinden performans değerlerini kontrol etmesi
Aynı işlemci içinde yüksek bit değerli olanı'nın daha performanslı olacağını söylemişim.

Hiç bir şekilde yanlış bilgilendirme içermediği halde bu tarz yakıştırmalar yapan ve buna uyup bana ceza uygulayıp aynı zamanda'da yorumuma yanlış bilgilendirme notu'nu ekleyen kişleri kınıyorum.
@PanxeR lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın. RTX 2060 192 bit, R9 380 256 bit. Hangisinin daha iyi olduğu çok açık farkla belirgin. Yani bit değeri çok dikkat edilmesi gereken bir değer değil. Önemli olan içindeki GPU.

Eğer doğru okumayı bilseniz yanlış bilgilendirme olmadığını görürdünüz. Aynı Gpu ekran kartları içerisinde bile farklı bit destekli sürümleri olabiliyor ve ben aynı gpu farklı bit kombinasyonunda iyi olanın yüksek bitli olan olduğu ama ekran kartı karşılaştırma sitelerinden ekran kartları değerlerinin (performans değerleri) kontrol edilmesi gerektiğini bildirmişim. Siz birbirinden iki farklı ekran kartını bit değerine göre değerlendirirseniz bu tabiki doğru olmayacaktır. Bu kötü yorumunuzdan dolayı asıl siz bir bilginin doğrumu yanlış olduğuna karar vermeden önce dikkat edin.

Son düzenleme:
@PanxeR 1- Ki kendisi bellidir gibi ithamlarda bulunmak hoş değil ki burası bir bilgi yarıştırma forumu değil ihtiyacı olana yardım etme forumudur
2- Son cümlenize bakarsanız hala Bit değerinin önemli olduğunu belirleyici bir şey olduğunu ifade ediyorsunuz. "2019 yılındayız 256 bit aşağısı alınmamalı" cümlesinden bahsediyorum. RTX 2060, GTX 1660Ti bunlar 192 Bit size göre bu kartlar alınmamalı.
3- Şu zamana kadar hiç 256 bit GTX 1060 görmedim. Standart olarak her modelde belirlenmiş bir bit değeri var en azından bahsettiğim modellerde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı