Ekran kartında hangi marka seçilmeli?

Aciliyeti gerekli işte hocam, hiçbir yerde yok RTX 3070 sıfır olarak, ne yapsam bilemiyorum. Yani satanların da garantisi faturası oluyor, kaç ay kullandığı ettiği belli zaten, denemeler yaparak da alacağım. Öyle şak diye almak saçma olur tabii ki.

Dostum uğraşmaya ve başını ağrıtmaya değmez, bekleyebiliyorsan Nisan ayını bekle, bekleyemiyorsan eğer stokta kalan tek bir ürün olarak, şu an an piyasadaki, altını çiziyorum tek bir adet ürün bu var. Mesajı buraya bırakıyorum ve nasıl kısa süre içerisinde tükeneceğini izleyin. Şu an ki ekran kartı piyasasının ne durumda olduğuna dair canlı bir örnek olsun bu.

1611189891280.png

Dostum uğraşmaya ve başını ağrıtmaya değmez, bekleyebiliyorsan Nisan ayını bekle, bekleyemiyorsan eğer stokta kalan tek bir ürün olarak, şu an an piyasadaki, altını çiziyorum tek bir adet ürün bu var. Mesajı buraya bırakıyorum ve nasıl kısa süre içerisinde tükeneceğini izleyin. Şu an ki ekran kartı piyasasının ne durumda olduğuna dair canlı bir örnek olsun bu.

Eki Görüntüle 845486
Çok teşekkürler çok sağ olun.

Eki Görüntüle 845486
1611206975115.png

😃

Marka değil, model olarak bakın. 3070 için Gaming Pro, PNY'nin modelleri ve çok performanslı bir şey istiyorsanız Aorus'un tepe modellerine bakabilirsiniz. Bu arada MSI her ne kadar iyi bir marka olsa da 3070 Gaming X Trio, Palit Gaming Pro'dan daha kötü bir soğutmaya sahip ve pahalı.
Ki Aorus'un tepe modellerini alacak bütçeniz var ise az arttırıp 3080 bile alınabilir.
Galax 3070'ler de iyidir.

Arkadaşlar şimdi gerçekten bu ekran kartlarında markalarda çok cahilim. Masaüstü sisteme 2-3 ay önce geçtiğimden, her şeyi yeni yeni idrak ediyorum.

Neyse konumuza gelirsek, gördüğüm kadarıyla MSI, ASUS, Zotac vs gibi markalar var ama atıyorum hepsinde de RTX 2080 aynı oluyor. Yani hepsi de aynı kartı mı üretiyor ne oluyor? Orayı çözemedim.

İkincisi bu markalardan hangisini terci etmeliyim, sonuçta MSI'ın birçok konuda iyi olduğunu biliyorum yani seçilecekse de fiyat uygunluğundan hangisi kötünün iyisi?

Çünkü RTX 3070 alacağım ama MSI, ASUS, Zotac gibi markalar var hangisi olmalı. Diyelim Zotac seçtim fiyatı uygun çünkü, kötü mü?

Markalar FPS'ye etki etmez aynı karta farklı soğutucuları takarlar.

Karlar'ın özellikleri ve donanımları arasında pek bir fark olmaz merak etmeyin sadece olacak farklar OC Özelliği Fan Sayısı dış tasarımı veya RGB Gibi şeyler olacaktır sizin için çok önemli değilse görünümünü sevdiğinizi alın. :=)

Bir çok markayı kullandım. MSI'dan memnun kaldım. Soğuması beni tatmin ediyor. Tavsiye ederim. Fark açısından arkadaşların dediği gibi küçük farklar illaki var ancak genel olarak bütün kartlar aynıdır. Biraz daha sabırlı davranarak bu kartların uzun kullanımda neler yaptığına bir bak derim.

Geri
Yukarı