Ekran kartında mining yapıldığı nasıl anlaşılır?

Evet çok fazla kötü yorum aldı Gigabyte o kartta. Hala daha çok iyi soğutma yaptığı söylenemez ama eski kadar başarısız değil.
Gigabyte Windforce RTX 3060 için bazı ilanlar görmeye başladım. 2 fanlı bir tasarım var. İncelemesi de bulunmuyor. Termal durumları hakkında bir bilgi mevcut değil. Hoş yenilenen ASUS Phoenix serisiyle RTX 3060 soğuk tutulabilmişse yine bir yolu bulunmuştur ama Gigabyte Windforce RTX 2060'a asla bulaşılmaz.

Kart miningde çok leş bir şekilde kullanılmadığı sürece anlamanızın imkanı yok zaten böyle kullanılmadıysa da almanız da bir sakınca yok. Kart oyunda vs çıkacağı sıcaklıkların ve güç tüketiminin çok altında çalışıyor zaten bu karta herhangi bir zarar vermiyor.
Fanları inceleyin genel olarak dış temizliğine bakın testde de sıcaklıklar anormal derecelere çıkmıyorsa alabilirsiniz.

Minigci olarak. Şöyle söyleyeyim. Eğer bakım yapmıyorsa aldığı gibi kullanıyorsa ve 1 2 yıl kadar kullanımı varsa.

1. Kartın fanı rulmanlı ise ters yöne çevirin. tıkırdı vurma sesi varsa geçmiş olsun
2. Genelde balkon ve kimsenin kullanmadığı alanda kurulur. Fan yaprakları artık toz çeke çeke yapışır temizlenmesi bi haylı uğraştırır.
3. Vramda bulunan thermalpadlere bakın akmış ise sıvı varsa çevresinde uzun süre çalışmıştır(bu çok uzun süre oyun oynayan karttada olabilir.)
4. Biraz garip gelebilir ama montaj dik yapıldığı için ring e tek vida ile tutulur 2 vida yerinden birinde varsa oda bir minig için bir sebep. (Bazı kullanıcılar tek yapıyor bu benim kartlarımda oluşan izler)
5.Bazı modellerde bios kontrolu kesinlikle yapılmalı. Daha çok kazım için farklı uyumlu bios yükleniyor!
6.Furmark testinden ziyade çok iyi bir oyunda Full ayarlarda oyun oynayın coil whine seside gelebilir.

Minig kart GPU işlemcisi kullanmıyor. Vramları kullanıyor. Eğer çok temiz kullanılmış ise anlaşılmaz. Çok zor. Ben Allah var yukarıda minig yapıldı dedim sattım. 1660 Superdi. sonrada 4 kişi geri döndü Vram arızası çıkmış.

Geri
Yukarı