Ekran Kartında MSI mı, Asus mu?

• Konuyu başlatan Alp135
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 42
  • Görüntüleme 38B

Asus mu MSI mi (Ekran karti)

• ASUS

Oy: 90 49,7%
  • MSI

Oy: 91 50,3%

• Oy verenlerin toplamı
    181

Alp135

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar. Benim sorum msi mi, asus mu? Fakat benim baktigim sey yazilim falan degil. Forumda Coil Whine olayini gordum. Bende suphelendim tabi. Alacagim MSI olacakti, fakat Asus'a gectim sonra yine aliyim Sapphire dedim, sonra Msi aliyim dedim ve su an Asustayim. Bu bir is bilgisayari olacak :matrix:.
Ve neden msi Asus'a gore ucuz? Bunu da merak ediyorum. Neyse benim tek istedigim Artifact ve Coil Whine olayi olmasin yeter, Artifact kullandigim Fortran vb. programlari kotu etkiliyor calismiyor, hesap yari yolda hata veriyor. Kisaca Artifact ve coil whine olmasin yeter. Alacagim kart GTX 980 ti SLI olacak.

Umarim anlatabilmisimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
CW olayı felan hepsinde çıkabilir, şans meselesi, öyle olmasın demekle olmuyor maalesef.
İkisi de iyidir, Sapphire ve Zotac'tan uzak durup bunları alırsanız pişman olamazsınız, ikisinden MSI ucuz, gayette kaliteli ben MSI diyorum.

Şimdi baktım da, o ikisi SLI oluyor mu ?

Asus kesinlikle, o.c rekorları hep asus anakartlarda, asus ekran kartlarında kırılıyor. Asus demek dayanıklılık ve sağlamlık demek. Eğer kasa yanı şeffaf ise msı al msı'da ışık var.

İkisi de iyi. MSI kullanmadığım için yanlış bir şey demek istemiyorum ama asus'un sağlam ve dayanıklı olduğunu biliyorum ki msi da aşağı kalmaz diye düşünüyorum.

Bu iki markayı da hiç düşünmeden alabilirsiniz. Hangisi aklınıza yatarsa. Benim favorim Asus. Çok asil bir ismi de var :D

İkisi de kaliteli markalar. Benim fikrim ekran kartı konusunda MSİ daha başarılı.

CW olayı felan hepsinde çıkabilir, şans meselesi, öyle olmasın demekle olmuyor maalesef.
İkisi de iyidir, Sapphire ve Zotac'tan uzak durup bunları alırsanız pişman olamazsınız, ikisinden MSI ucuz, gayette kaliteli ben MSI diyorum.

Şimdi baktım da, o ikisi SLI oluyor mu ?

Sapphire ve Zotac kullandım. Gayet sağlıklı ürünlerdi. Neden bu ürünleri sanki nükleer artıkmış gibi lanse ediyorsunuz ?

OC rekorları anakartlarda genelde Asrock ile kırılıyor. Ekran kartlarında ise OC rekorunu kırmak için sıvı nitrojene ihtiyaç var. Sıvı nitrojen varsa GPU silikonu iyi olan OC'a dayanabilecek marka ve modeller seçilmeli bunlar EVGA FTW, Galax HOF, MSI Ligthning gibi. Ekran kartı alırken ilk önce markaya sonra markanın satış sonrası hizmetine bakacaksın. Asus marka olarak iyi ama Türkiye servisi iyi değil. MSI'da marka olarak iyi servis konusunda bilgim yok. GTX 980 Ti gibi kartlarda benim önerim EVGA, Gigabyte, Galax gibi üst düzey ekran kartlarını almanız. Bu arada hala Sapphire'ye olan düşmanlık devam ediyor. Kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmayın!

İkisi de kaliteli markalar. Benim fikrim ekran kartı konusunda MSİ daha başarılı.

Sapphire ve Zotac kullandım. Gayet sağlıklı ürünlerdi. Neden bu ürünleri sanki nükleer artıkmış gibi lanse ediyorsunuz ?

Sevinmelisin o zaman , piyangodan ikramiye çıkması gibi birşey. Zira etrafımda kullanan insanların söyledikleri ve internette okuduğum yorumlar pek hoş değil. Recep Baltaş bile bunun için ayrı bir konu açıp bu markaları tavsiye etmediğini belirtmişti.

OC rekorları anakartlarda genelde Asrock ile kırılıyor. Ekran kartlarında ise OC rekorunu kırmak için sıvı nitrojene ihtiyaç var. Sıvı nitrojen varsa GPU silikonu iyi olan OC'a dayanabilecek marka ve modeller seçilmeli bunlar EVGA FTW, Galax HOF, MSI Ligthning gibi. Ekran kartı alırken ilk önce markaya sonra markanın satış sonrası hizmetine bakacaksın. Asus marka olarak iyi ama Türkiye servisi iyi değil. MSI'da marka olarak iyi servis konusunda bilgim yok. GTX 980 Ti gibi kartlarda benim önerim EVGA, Gigabyte, Galax gibi üst düzey ekran kartlarını almanız. Bu arada hala Sapphire'ye olan düşmanlık devam ediyor. Kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmayın!
Msi servisinde büyük sıkıntı çektim. Orada çalışanlar ne ile ilgilendiklerinin farkında bile değiller. Müşteri hizmetleri 118'li servislerde çalışanlardan daha kötü ve onların bildiği kadar bilgisayara hakimler. Sakız çiğneyerek konuşuyorlar sizle. (Bilgisayarım serviste kilitlendi, git-gel git-gel 3 kere olunca değiştirmek zorunda kaldılar sonunda. Msi Türkiye servisi sorun çözmez, iş son hadde dayanınca resmi prosedür neyi gösteriyorsa o olur.)

Sevinmelisin o zaman , piyangodan ikramiye çıkması gibi birşey. Zira etrafımda kullanan insanların söyledikleri ve internette okuduğum yorumlar pek hoş değil. Recep Baltaş bile bunun için ayrı bir konu açıp bu markaları tavsiye etmediğini belirtmişti.

Burada sevinilecek bir durum yok. Bu firmalar uluslararası ticaret yapıyor. Sürekli olarak zayıf ve sorunlu ürün üretirseniz iflas edersiniz. Yabancı forumlardan ararsanız iki firmanında güvenilir olduğunu göreceksiniz. Sapphire, AMD için en iyi seçeneklerin başında gelirken ZOTAC ise Nvidia için ortalama denilebilecek kartlar üretiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı