Ekran kartında yırtılmalar

aras55

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Laptop düştükten sonra ekran kartı driverını kurduğumda görüntüde yırtılmalar oluyor ve bir süre sonra mavi ekran hatası veriyor. Ekran kartını devre dışı bıraktığımda ise sorun ortadan kalkıyor. Bir süre önce yine bu sorunu yaşamıştım ancak düzelmişti. Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?

Ekran kartı driverı kurduğumda buna benzer bir görüntü geliyor.

Dosya Ekleri

• 8zb0Bd.jpg
    8zb0Bd.jpg
    98,5 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Laptop düştükten sonra ekran kartı driverını kurduğumda görüntüde yırtılmalar oluyor ve bir süre sonra mavi ekran hatası veriyor. Ekran kartını devre dışı bıraktığımda ise sorun ortadan kalkıyor. Bir süre önce yine bu sorunu yaşamıştım ancak düzelmişti. Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?

Ekran kartı driverı kurduğumda buna benzer bir görüntü geliyor.

Laptop düşme sonucu ekran kartından hasar almış. Galiba iyi düşmüş bu yüzden artifact oluyor görüntüde. Bunun çözümü evde olamaz teknik servise götürülmeli.

Minidump paylaşın birisi baksın ben 8.1 kullandığım için bakamıyorum.

Çok bariz GPU arızası bu. Yazılımsal değildir. Donanımsal arıza olduğu için servise göndermelisin.
Bu işlerden anlamam bilgisayarı söküp macun değişimi yaptığımda herhangi bir hasar göremedim acaba ekrana giden kablolarda bir sıkıntı olabilir mi? 10 senelik laptop servise götürürsem ne kadar ücreti vardır?

Bu işlerden anlamam bilgisayarı söküp macun değişimi yaptığımda herhangi bir hasar göremedim acaba ekrana giden kablolarda bir sıkıntı olabilir mi? 10 senelik laptop servise götürürsem ne kadar ücreti vardır?

Hocam anakart ücreti çıkar o zaman. Gözle göremeyeceğin çatlaklar meydana gelmiş olabilir. Lehimleri çatlamış olabilir. Ekran kartı işlemcisinin bacakları temassızlık yapıyor olması muhtemel.

Sadece driver ile devreye aldığında bu oluyor normalde olmuyor ise kabloyla alakalı olamaz.

Muhtemelen ciddi bir meblağa çıkar. 10 yıllık bilgisayara da değmez. GPU devre dışı olarak kullanmaya devam edebilirsin. Önerim bu olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı