Ekran kartından gelen cızırtı sesi

Performansa etki etmediği müddetçe kafama takmıyorum çünkü oyun oynarken kulaklık kullandığım için sesi duymuyorum. Oyun oynamadığım zaman zaten ses yok birde farklı oyunda deneyeceğim ve Stress testi yapacağım.

Bende de bir ses gelmeye başlamıştı, ilk zamanda ekran kartı fan sesi zannetmiştim daha sonra PSU fan' dan gelen bir ses olduğunu tespit ettim.

Coil Whine olması olası. Teknik anlamda zararı yok sadece ses yapar.

Çamaşır makinasına atsam temizlense filan geçmez mi ?
Okuduğum yorumlara göre ekran kartından çıkan cızırtı PSU'ya bağlıymış ama 1200 Watt PSU var 80+ nedenini çözemedim bir türlü yeni yeni başladı bu ses nedenini bilen var mı?
Coil Whine fabrikasyon hatasıdır. Transtör boşluk arızası. Elektirik akımında atlama, aksama, dalgalanma hatası. İlk aldığınızda bu sorun yoksa sonradan olma ihtimali düşük. Fanlardan kaynaklı olabilir fanları kontrol edin. Sesin ekran kartından geldiğine emin olun. Kasa içinde bulunan fanlarda zamanla dönüm yataklarında boşluk oluşuyor. Bu boşlukda fanda yalpalama ve cızırtı sesi çıkarmaktadır.

Yok herşeyi test ettim ekran kartının içinden geliyo fanlarla alakalı değil psu yetmemezlik bi durumda yok 1200 watt 80+ bobinleri çinden almışlar benim kartın [emoji28]

PCIE güç bağlantısı kullanıyorsa bağlantıları söküp pinlerde kızarma erime vb. var mı kontrol edin. Yerine tam oturmamış soketler pinler de yapabilir. Ekran kartı ağır geliyorsa aşağı sarkma yapabilir kasayı yan yatırıp kontrol edin bir süre.

Geri
Yukarı