Ekran kartından kaynaklı mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

fizik09

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartı
ASUS ROG RTX 3070
Anakart
ASUS ROG Z590-A
İşlemci
İntel core i7- 11700k 3.6GHz
Yaklaşık bir ay öncesinde BF42 oynarken mavi ekran almaya başladım daha sonrasında bu sorun giderek büyümeye devam etti. Sürekli olarak mavi ekran alıyordum sonrasında bilgisayarı sıfırladım BIOS'u ve Windows'u baştan kurup güncelledim ama nafile sonuç hep aynı oldu bir oyun açtığım da ya da ekran kartına yük bindiren bir uygulama açtığımda mavi ekran hatası alıyorum RAM'lerimi vb diğer bileşenlerimi kontrol ettim tamamen hiçbirinde sıkıntı yok ama GPU stress testi yaptığımda mavi ekran alıyorum sıcaklık değeri ortalama olarak 60 dereceye çıkıyor stres testinde, stabil konumdayken 30'larda geziyor. Mavi ekran verdiğinde o kadar hızlı kapanıyor ki hata kodunu göremiyorum bile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı driverını doğru şekilde yükleyip güncellemeyi deneyin. Sorun çözülmüyorsa GPU'nuzda yani ekran kartınızda arıza olabilir servise yollarsınız. Durumla ilgili dönüş sağlarsınız. Kolay gelsin.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız. Buna girmek içinde açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Oradan gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Geri
Yukarı