Ekran kartını aktif edildiğinde bilgisayar mavi ekran veriyor

supreme00

Decapat
Daha fazla  
Önceden bu sorunla karşılaşmıyordum. 3 gün önce Sea of Thieves oynarken ekran kartının güncel olmaması nedeniyle beni oyundan atmaya başladı. Sonradan diğer oyunlara girdiğimdeyse oyunu 3-4 dakika oynadıktan sonra bir anda görüntü donmaya başladı.(sadece oyunun görüntüsü donuyor. Ses gelmeye devam ediyor aynı şekilde ESC'ye bastığım zaman fare imleci falan da geliyor) neyse fazla takmadım sorunun çözümlerini aramaya başladım. DDU kullanarak ekran kartı Driver'ını silin ve en güncel Driver'ı yükleyin dediler ve denileni yaptım. Bunu yaptıktan sonra bu sefer bilgisayar sürekli mavi ekran vermeye başladı ekran kartı düzgün çalışıyor ama bilgisayar 2 dakika açık durunca hemen mavi ekran veriyordu. En son NVIDIA ekran kartı Driver'ını aygıt yöneticisinden devre dışı bıraktım şu anlık hata yok. 2 gündür bilgisayarı böyle kullanıyorum. Tahmin edeceğiniz üzere oyunlarda inanılmaz FPS kaybı var ve gerçekten çok rahatsız ediyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa nasıl çözdüklerini söyleyebilirler mi? Sorun aniden başladı önceden hiç böyle bir şey olmamıştı.

Sisteminiz nedir? Kullandığınız Nvidia sürümü nedir?

Geri
Yukarı