Ses kartını aktif ettiğimde bilgisayar mavi ekran veriyor

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar, yedek sistemimde W10 kullanmaktayım, anakartının ses çıkış portu kırık olduğu için harici ses kartı kullanıyorum fakat sürücüsünü kurup aktif ettiğim zaman bilgisayar mavi ekran verip kapanıyor. Çözümü nedir acaba?
Sistem:
İşlemci: Intel Xeon E5450 3.6Ghz (Overclocklu)
RAM: Kingston 2*2 800Mhz
Ekran Kartı: Asus R5 230
Psu: Frisby 400W
Ses Kartı: S-Link (modelini hatırlamıyorum)

Ses kartında kısa devre olmuş olabilir
Ses kartını başka bir bilgisayarda deneyebilir misin eğer başka bilgisayarda çalıştıysa çalışmayan bilgisayarda sorun vardır ya da taktığın ses kart slotunda sorun var
Anakartın modeli nedir belirtebilir misin
Başka bir nedeni ise işlemci olabilir çünkü Overclock yapmışsın Overclocktan yapmış da olabilir

Son düzenleme:
PCI\VEN_13F6&DEV_0111&SUBSYS_011113F6&REV_10

Donanım kimliğim üzerinden yardımcı olma şansınız varmıdır? @Recep Baltaş @Ali Güngör

Düzenleme: Ses Kartı Modeli S-Link SL41A - C-Media'ya bağlı Chipset modeli CMI8738-SX, Windows10 için uygun sürücüsünü bulamıyorum, hiçbir yerde yok. Ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
https://www.driver-indir.com/surucu/s_link_sl_41a_driver.html şunu deneyebilir misin birde şunu deneyebilirsin "bilgisayarım" sağ tık yap ve "yönete" tıkla orada "aygıt yöneticisi"'ne gel sonra ses aygıtını bul ona sağ tıkla sürücü güncelle yap çıkan yerde "güncel sürücü yazılımını otomatik ara"'ya tıkla eğer sonrasında olmazsa "sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" yap "bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver" orada "sertifika" resimli olanı seç ve "ileri" yap yine olmazsa DriverPack Solution | Ücretsiz sürücü güncelleme yazılımını indirin buradan bu programı indir program sürücüleri otomatik yükleyecektir

https://www.driver-indir.com/surucu/s_link_sl_41a_driver.html şunu deneyebilir misin birde şunu deneyebilirsin "bilgisayarım" sağ tık yap ve "yönete" tıkla orada "aygıt yöneticisi"'ne gel sonra ses aygıtını bul ona sağ tıkla sürücü güncelle yap çıkan yerde "güncel sürücü yazılımını otomatik ara"'ya tıkla eğer sonrasında olmazsa "sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" yap "bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver" orada "sertifika" resimli olanı seç ve "ileri" yap yine olmazsa DriverPack Solution | Ücretsiz sürücü güncelleme yazılımını indirin buradan bu programı indir program sürücüleri otomatik yükleyecektir
Çoklu ortam ses denetleyicisi başlığı altında yanan bir ünlem var, verdiğiniz adımları ona uyguladım fakat sonuç alamadım.

Ses kartını başka bilgisayarda deneyebilir misin? Eğer deneye bilirsen orada dene eğer başka bilgisayarda çalışırsa bilgisayarda sorun olabilir bir de driverpack indirip sürücüleri yüklemeyi dene. Driverpack sürücü güncellemede tekrar sorun olursa ses kartını anakartın başka beyaz renkte olan slotlara takmayı dene. bu arada orada ünlem olan kısmın ekran fotoğrafını atar mısın

Ses kartını başka bilgisayarda deneyebilir misin? Eğer deneye bilirsen orada dene eğer başka bilgisayarda çalışırsa bilgisayarda sorun olabilir bir de driverpack indirip sürücüleri yüklemeyi dene. Driverpack sürücü güncellemede tekrar sorun olursa ses kartını anakartın başka beyaz renkte olan slotlara takmayı dene. bu arada orada ünlem olan kısmın ekran fotoğrafını atar mısın
Beyaz renkte dediğiniz slotlar PCI slotları, bilgisayar bileşenlerinden donanımsal olarak olmasa da yüzeysel olarak anlıyorum. Yardımlarınız için ayrıca teşekkür ederim, sorunumu ilgili konu altında çözdük. Sorunun çözüldüğü konu başlığı

sorunun çözülmesine sevindim ama yardım sorununu ben çözemediğim için üzgünüm
ama olsun sorunun çözülmesine sevindim iyi akşamlar ben konudan ayrılıyorum kendine iyi bak :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı