Ekran kartını aktifleştirince bilgisayar donması

KaanBey85

Centipat
Merhaba bir sorunum var. Laptop bilgisayarımın aygıt yöneticisinden veya sürücü ile ekran kartını aktifleştirince bilgisayar donuyor ve bir daha açılmıyor. Güvenli mod ile açıp tekrar ekran kartını aygıt yöneticisinden kapatmak zorunda kalıyorum ki anca tekrar böyle açılıyor. Yardım eder misiniz?

Ben Lenovo G510 kullanıyorum. AMD HD8570M mevcut önce Lenovo'nun sitesinden VGA driver yüklüyorum sonrasından AMD Radeon driverını yüklüyorum. Direkt AMD Radeon indirdiğimde bende de ekran donuyor kitleniyor. Önce DDU ile AMD ekran kartı driverlarını temizleyin. Sonrasında Dell'in sitesinden ekran kartı driverını yükleyin muhtemelen AMD Catalyst Control Center yükleyecektir sonrasında AMD Radeon driverını yükleyin ben şahsen böyle çözüyorum. BIOS güncellemelerini kontrol edin eğer destekliyorsa UEFI kurulum yapın.
Ekran kartı aygıt yöneticisinde Amd Radeon HD 8500M/8700M yazmakta.
AMD Auto Detect ile yeni yazılımı yükleyin. Yükledikten sonra AMD Radeon Softwarede Ayarlar >>> Sistem sekmesine geldiğinizde aygıt ID'sini Google aratarak ekran kartının tam modelini bulabilirsiniz.Dell sitesinden yüklediğiniz vga driverı kurduğunuz zamanda aygıt yöneticisinde tam modeli yazar.
1620120291955.png

Son düzenleme:
Ben Lenovo G510 kullanıyorum. AMD HD8570M mevcut önce Lenovo'nun sitesinden VGA driver yüklüyorum sonrasından AMD Radeon driverını yüklüyorum. Direkt AMD Radeon indirdiğimde bende de ekran donuyor kitleniyor. Önce DDU ile AMD ekran kartı driverlarını temizleyin. Sonrasında Dell'in sitesinden ekran kartı driverını yükleyin muhtemelen AMD Catalyst Control Center yükleyecektir sonrasında AMD Radeon driverını yükleyin ben şahsen böyle çözüyorum. BIOS güncellemelerini kontrol edin eğer destekliyorsa UEFI kurulum yapın.

AMD Auto Detect ile yeni yazılımı yükleyin. Yükledikten sonra AMD Radeon Softwarede Ayarlar >>> Sistem sekmesine geldiğinizde aygıt ID'sini Google aratarak ekran kartının tam modelini bulabilirsiniz.Dell sitesinden yüklediğiniz vga driverı kurduğunuz zamanda aygıt yöneticisinde tam modeli yazar.Eki Görüntüle 1006512
Deneyeceğim. Ama bazı anlamadığım noktalar var size ulaşabileceğim platform varmı? Team viewer üzerinden yardımcı olabilir misiniz?

Şu an bilgisayarı formatladım sorun var ama discorddan ulaşabilirsiniz eğer kullanıyorsanız. ahmteXel #4876
Hocam discord ID nizi yanlış yazdınız sanırım. Isterseniz siz ekleyin Juf#6367

AMD Auto Detect ile yeni yazılımı yükleyin. Yükledikten sonra AMD Radeon Softwarede Ayarlar >>> Sistem sekmesine geldiğinizde aygıt ID'sini Google aratarak ekran kartının tam modelini bulabilirsiniz.Dell sitesinden yüklediğiniz vga driverı kurduğunuz zamanda aygıt yöneticisinde tam modeli yazar.Eki Görüntüle 1006512
Hocam DDU ile ekran kartını kaldırdığımda yine bilgisayar aynı sorun ile karşılaştı. Bilgisayar dondu. DDU ile kaldırdığımda ekran karti tekrar aktif hale gelmiş anlamadığım şekilde. Nedeni nedir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı