Ekran kartını bilgisayara takınca görüntü gelmiyor

ImJust

Femtopat
Daha fazla  
RAM
kingston 4 GB
SSD veya HDD modeli
320 gb samsung hdd
Ekran kartı
RADEON HD 5670
Anakart
gigabayte g41 combo
İşlemci
quad core q8200
Merhaba. Elime bir ekran kartı gecti. Ekran kartını bilgisayara takınca Windows açılma sesi falan geliyor ama görüntü yok.

Ekran kartının cipini tüplü çakmak ile ıstıttım ısıtmadan önce ekran kartı takılıyken onboarddan görüntü yoktu ısıttıktan sonra onboarda takınca görüntü gelmeye başladı.

Ekran kartının VGA DVI artık hangisiyse girişi arızalı olabilir.

Chipset arızası olsaydı Windows boot etmezdi.
ikisinide denedim bir tek hdmı deniyemedim onunda kablosu yok

"Ekran kartını ısıttıktan sonra takınca onboarddan görüntü gelmeye başladı" demek istemiş sanırım
evet

birde ekran kartını ısıttıktan sonra driver gözükmemeye başladı aygıt yöneticisinden

"Ekran kartını ısıttıktan sonra takınca onboarddan görüntü gelmeye başladı" demek istemiş sanırım.

Kusura bakmada yine anlamadım senin harici ekran kartını ısıtman sökmen onboardı etkilemez onboard hep çalışır zaten.

İkisini de denedim bir tek HDMI deniyemedim onunda kablosu yok.

Evet.

Bir de ekran kartını ısıttıktan sonra driver gözükmemeye başladı Aygıt Yöneticisi'nden.

Driver görünmüyorsa PC algılamıyordur bence.

Kusura bakmada yine anlamadım senin harici ekran kartını ısıtman sökmen onboardı etkilemez onboard hep çalışır zaten.
ekran kartı takılıyken çalışmaz diye biliyorum

Driver görünmüyorsa PC algılamıyordur bence.
driver ekran kartını ısıtmadan önce gözüküyordu şuan yok ve ekran kartının fanı çalışıyor

Ekran kartı takılıyken çalışmaz diye biliyorum.

Harici kart takılıysa NVIDIA Denetim Masası'nın ayarına göre değişir bir oyun açtığında güç tasarrufundaysa veya ayar yapılmadıysa onboardda çalışabiliyor bazen NVIDIA Denetim Masası'ndan oyunun hangisiyle çalişacagini secebilirsin.

Yüksek ihtimalle onboard diye bahsettiği şey Windows açılmadan önce ekranda gösterilen anakart ekranı. Ekran kartını ısıtıp takınca anakart ekranı gelmeye başlamış kısacası bence. xD

Yeni konular

Geri
Yukarı