Çözüldü Ekran kartını takınca ekrana görüntü gelmiyor, onboard bağlayınca görüntü geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Notr

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 Gb
Ekran kartı
Sapphire RX 580 spacial edition
İşlemci
İ5 2100
Yeni ekran kartı aldım Sapphire RX580 spacial Edition bir de 600 wattlık bir güç kaynağı
Ekran kartının 8+6 pin güç kablolarını bağladım kasa çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Klavyem ışıklı onun ışıkları falan sönüyor bu şekilde olunca onboard bağlayınca da görüntü gelmiyor fakat ekran kartının güç kablolarını bağlamadan çalıştırınca onboardtan görüntü alabiliyorum. Klavyenin ışıkları falan yanıyor eski ekran kartım NVIDIA zodiac 2 GB 128 bit idi harici bir güç beslemesi gerekmiyordu. Yeni aldığım ekran kartı AMD Sapphire RX 580 spacial Edition.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS sürümünüz ekran kartının desteklediği minimum BIOS ile uyumlu olmayabilir. Bilgisayarı onboard ile açıp BIOS sürümünüzü anakartınızın sitesinden en son sürüme güncelleyip ekran kartınızı yine takar mısınız? 2018'de 1050 Ti'ı aldığımda sizle aynı sorunu yaşamıştım ve bu şekilde çözmüştüm.

Eve gidince deneyeceğim.

HDMI kablosunu ekran kartına taktığınıza emin misiniz?

Yeni anakart ve PSU aldım ve ekran kartım çalıştı ya anakartta bir sorun vardı ya da PSU'da.

Peki başka bir sistemde deneme imkanınız varsa dener misiniz?

Başka sistemde denedim ve çalıştı benim sistemde bir sıkıntı vardı büyük ihtimalle.
BIOS sürümünüz ekran kartının desteklediği minimum BIOS ile uyumlu olmayabilir. Bilgisayarı onboard ile açıp BIOS sürümünüzü anakartınızın sitesinden en son sürüme güncelleyip ekran kartınızı yine takar mısınız? 2018'de 1050 Ti'ı aldığımda sizle aynı sorunu yaşamıştım ve bu şekilde çözmüştüm.

Eve gidince deneyeceğim.

HDMI kablosunu ekran kartına taktığınıza emin misiniz?

Yeni anakart ve PSU aldım ve ekran kartım çalıştı ya anakartta bir sorun vardı ya da PSU'da.

Peki başka bir sistemde deneme imkanınız varsa dener misiniz?

Başka sistemde denedim ve çalıştı benim sistemde bir sıkıntı vardı büyük ihtimalle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı