Çözüldü Ekran kartını çıkarttıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Defkhammet

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Elimde fazladan bir sistem vardı film izlemek için kullandığım. GTX 1080 Ti ekran kartı vardı içinde. Malum film izlemek için 1080 Ti kullanmak yazık etmektir karta diye düşünüp sattım. Görüntüyü on board alırım diye düşünüyordum. Fakat sonradan driverleri silmediğim aklıma geldi. Bilgisayar çalışıyor görünüyor fakat hiçbir şekilde görüntü yok. HDMI ile bağlı televizyona.
BIOS pilini falan çıkarttım jumperlarla resetledim. RAM'lerde bir problem olmadığını biliyordum ama yine de söküp çıkarttım. Dediğim gibi kartı çıkartmadan önce mis gibi çalışan sistem şimdi hiç görüntü vermiyor. BIOS'a da girilmiyor. Anakart ASUS B150M Pro Gaming.
İşlemci i5 6500 desteklerinizi bekliyorum.

Çözüm
Hocam bunu yaptım hiç açılmıyor 😂

Hocam kullandığım bilgisayarda 3060 Ti var 1080 Ti kullanmıyordum. Dediğim gibi televizyona bağlı duruyordu arada bir film izliyordum o kadar. 7800LIRAya sattım o kadar para film izlemek için tutulmaz 😂

Aslında bende ucuz yollu eski sadece görüntü verecek bir ekran kartı alıp kullansam diyorum. 1030 bile fazla 😂
Hocam sadece film izlicekseniz 1030 yeter. Alın kullanın. Ben daha eski kartlara güvenemiyorum.
Arkadaşlar merhaba. Elimde fazladan bir sistem vardı film izlemek için kullandığım. GTX 1080 Ti ekran kartı vardı içinde. Malum film izlemek için 1080 Ti kullanmak yazık etmektir karta diye düşünüp sattım. Görüntüyü on board alırım diye düşünüyordum. Fakat sonradan driverleri silmediğim aklıma geldi. Bilgisayar çalışıyor görünüyor fakat hiçbir şekilde görüntü yok. HDMI ile bağlı televizyona.
BIOS pilini falan çıkarttım jumperlarla resetledim. RAM'lerde bir problem olmadığını biliyordum ama yine de söküp çıkarttım. Dediğim gibi kartı çıkartmadan önce mis gibi çalışan sistem şimdi hiç görüntü vermiyor. BIOS'a da girilmiyor. Anakart ASUS B150M Pro Gaming.
İşlemci i5 6500 desteklerinizi bekliyorum.

BIOS ayarlarından graphic configuration bölümünden ayarları değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Ben I5 6400 ve Msi B250M Gaming Pro ile aynı sorunu bu şekilde çözmüştüm.

@kqqk13 hocam BIOS'a da girmiyor ki.

Hocam bunlarda fayda etmedi teşekkürler.
Görüntü alman lazım, dahili GPU var işlemcide. Ayrıca hiç görüntü gelmiyorsa bu driverle de alakalı bir sorun değil.

Hocam anlamadım ki neden kaynaklı. Bence de görüntü almam gerekir 😂
Dostum sanırım anakartında onboard grafik entegresi yok ekran kartsız o yüzden görüntü alamıyor olabilirsin.

Olup olmadığını nasıl anlayacağız ki yani HDMI çıkışı falan var anakartta madem o entegre yok neden HDMI çıkışı var?

Son düzenleme:
BIOS sıfırlamak için bu adımları uygular mısınız?

Geri
Yukarı