Çözüldü Ekran kartını çıkarttıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Defkhammet

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Elimde fazladan bir sistem vardı film izlemek için kullandığım. GTX 1080 Ti ekran kartı vardı içinde. Malum film izlemek için 1080 Ti kullanmak yazık etmektir karta diye düşünüp sattım. Görüntüyü on board alırım diye düşünüyordum. Fakat sonradan driverleri silmediğim aklıma geldi. Bilgisayar çalışıyor görünüyor fakat hiçbir şekilde görüntü yok. HDMI ile bağlı televizyona.
BIOS pilini falan çıkarttım jumperlarla resetledim. RAM'lerde bir problem olmadığını biliyordum ama yine de söküp çıkarttım. Dediğim gibi kartı çıkartmadan önce mis gibi çalışan sistem şimdi hiç görüntü vermiyor. BIOS'a da girilmiyor. Anakart ASUS B150M Pro Gaming.
İşlemci i5 6500 desteklerinizi bekliyorum.

Çözüm
Hocam bunu yaptım hiç açılmıyor 😂

Hocam kullandığım bilgisayarda 3060 Ti var 1080 Ti kullanmıyordum. Dediğim gibi televizyona bağlı duruyordu arada bir film izliyordum o kadar. 7800LIRAya sattım o kadar para film izlemek için tutulmaz 😂

Aslında bende ucuz yollu eski sadece görüntü verecek bir ekran kartı alıp kullansam diyorum. 1030 bile fazla 😂
Hocam sadece film izlicekseniz 1030 yeter. Alın kullanın. Ben daha eski kartlara güvenemiyorum.
Hocam Trendyol'da 800 TL'ye bulmuştum birer 1030. ve sıfırdı. İkinci el 500 TL bulunur herhalde.

Eyvallah hocam teşekkür ederim bakalım ne kadar ucuz olursa o kadar iyi benim için. Aklımda başka bir şeyler var bakalım olmazsa alacağız bir şeyler 😂
Hocam 100 liraya falan dandik HDMI çıkışı olan bir kart alsanıza neden 1030 falan alıyorsunuz ki sadece film izlemek için 1030 almak saçma olur bence ama siz bilirsiniz.

Bende öyle düşünüyordum hocam ama misafir falan geliyor ya oyun oynamak istiyor çocukları 1030 alırsam en azından oyunda oynarlar 😂 benim PC'ye çökmezler diye düşündüm 😂
Koca ekran kartının altına takınca fark etmedim ters taktığımı karanlıkta.

Vallahi büyük geçmiş olsun hocam ama en azından giden R7 240 3060 Ti'a bir şey olmasın 😂

Eyvallah hocam teşekkür ederim bakalım ne kadar ucuz olursa o kadar iyi benim için. Aklımda başka bir şeyler var bakalım olmazsa alacağız bir şeyler 😂

Bende öyle düşünüyordum hocam ama misafir falan geliyor ya oyun oynamak istiyor çocukları 1030 alırsam en azından oyunda oynarlar 😂 benim PC'ye çökmezler diye düşündüm 😂

Vallahi büyük geçmiş olsun hocam ama en azından giden R7 240 3060 Ti'a bir şey olmasın 😂

İnternetten baktım milletin PCI-e slotu erimiş Allah'tan benim sadece riser bağlantı yerleri eridi :D

Geri
Yukarı