Ekran kartını dikey takmak zararlı mı?

Hepinize değerli yorumlarınız için teşekkürler. Kasamın hava akışı durduğu yer nedeniyle RX580 gibi yüksek sıcaklıklarda çalışan bir kartı bile yük altında 70 derecede çalıştırıyor maksimum. Boştayken 21 derecelere düştüğünü gördüm. Kasanın ön tarafı cama bakıyor. Cam açık olması sebebiyle dışardan gelen havayı direkt olarak alıyor. Egzoz fan da boşluğa baktığı için hiç sıkıntı olmuyor fakat sizleri boşuna yormuş oldum. Çünkü yok. Ürün yok. İnternette satılanlar sizin tavsiye ettikleriniz haricinde resimde bile kalitesiz duran ve şikayet alan ürünler. Türkiye'de bu gibi parçalar galiba pek rehavet görmüyor. Sağlık olsun bir gün kaliteli bir ürün bulursam alırım. Amazon'dan almama sebebim siteyle ilgili bir lanetimin olması. Amazon bana yaramıyor. Tekrar teşekkürler.
Belki itopyaya gelebilir siteyi takip edin veya
mağazaya gidip sorabilirsiniz gelip gelmeyeceğini

Amazon'dan almama sebebim siteyle ilgili bir lanetimin olması. Amazon bana yaramıyor.

Almadan önce satıcıya ulaşıp çalışmaması durumunda iadede sorun çıkarıp çıkarmayacaklarını sor. Paketini yırtmazsan daha kolay iade edebilirsin ama bir sorun olacağını sanmıyorum. Kullananlar genel olarak memnun, bende de bunun 30 cm olanı var şu anda.

Almadan önce satıcıya ulaşıp çalışmaması durumunda iadede sorun çıkarıp çıkarmayacaklarını sor. Paketini yırtmazsan daha kolay iade edebilirsin ama bir sorun olacağını sanmıyorum. Kullananlar genel olarak memnun, bende de bunun 30 cm olanı var şu anda.

Ne kadar sürede elinize ulaştı acaba ürün?

Buradan değil, Amazon Global sitesinden aldım. Trendyol - N11 gibi sitelerden de aynı ürüne bak, en kısa sürede hangisi kargoluyorsa oradan al bence. Arada çok fazla fiyat farkı olacağını sanmam. Ayrıca ben bu ürünü değil bunun 300 mm olan TT Premium serisindeki ürünü almıştım o da 800 TL civarına geliyor.

Dark Guardian kasasının dikey ekran kartı desteği bulunmuyor. El işçiliği var ise genişleme yuvaları kesilip Phanteks, Cooler Master markalarının yaptığı holder'lardan alarak takabilirsiniz.

Dark guardian kasasının dikey ekran kartı desteği bulunmuyor. El işçiliği var ise genişleme yuvaları kesilip Phanteks, Cooler Master markalarının yaptığı Holder'lardan alarak takabilirsiniz.

7 Tane arka plakayı sökünce takıyor adam. Ben mi yanlış kasaya baktım emin misin dostum acaba. Araştırıyorum çünkü de boşa para ver miyim madem az buz bir şey değil.

@Palamutkafali bu kasada 7 tane genişleme yuvasını sökseniz dahi arada ince parçalar kalıyor. Demem o ki onları da kesmeden takamazsınız, aynı kasayı kullanıyoruz. Ben de araştırmıştım ama kesmeden de takılmıyor.

@Palamutkafali bu kasada 7 tane genişleme yuvasını sökseniz dahi arada ince parçalar kalıyor. Demem o ki onları da kesmeden takamazsınız, aynı kasayı kullanıyoruz. Ben de araştırmıştım ama kesmeden de takılmıyor.

Yakın bir arkadaşımda var. RTX 2070 Super ROG STRIX modelini dikey taktı. Herhalde o an pek iştahlı bakmadığım için işin detayından bahsetmedi demek ki. Dostun çok sağ ol. Yoksa sipariş verecektim az önce.

Yakın bir arkadaşımda var. RTX 2070 Super ROG STRIX modelini dikey taktı. Herhalde o an pek iştahlı bakmadığım için işin detayından bahsetmedi demek ki. Dostun çok sağ ol. Yoksa sipariş verecektim az önce.
Ona yapacağınız masraf yerine daha iyi bir PSU'ya geçiniz bence. Attığım mesajları beğenmek de bir teşekkürdür.

Performans düşüşü oluyor Benchmark testinde gözlemlendi yatay takılınca 6806 alan ekran kartı dikey de 6342'ye düşüyor.

Geri
Yukarı