Ekran kartını farklı 12 Volt kaynağından besleme

EmirGkts

Hectopat
Yer
Başkent
Daha fazla  
Merhabalar 1 2 hafta sonra GTX 680 veya 770 alacağım PSU 400 Watt olduğu için yetmiyor bende 40 amperlik şerit LED trafosundan beslemeyi düşünüyorum sorum şu ilk önce trafomu açılacak yoksa bilgisayar mı? Trafoya güç verdikten 2 saniye sonra açılıyor yoksa ikisini de aynı anda mı açmalıyım?(elektronik bilgim var)

Son düzenleme:
Merhabalar 1 2 hafta sonra GTX 680 veya 770 alacağım PSU 400 Watt olduğu için yetmiyor bende 40 amperlik şerit LED trafosundan beslemeyi düşünüyorum sorum şu ilk önce trafomu açılacak yoksa bilgisayar mı trafoya güç verdikten 2 saniye sonra açılıyor yoksa ikisini de aynı anda mı açmalıyım?(elektronik bilgim var)
İlk ekran kartını, sonra pc'yi açın.

Merhabalar 1 2 hafta sonra GTX 680 veya 770 alacağım PSU 400 Watt olduğu için yetmiyor bende 40 amperlik şerit LED trafosundan beslemeyi düşünüyorum sorum şu ilk önce trafomu açılacak yoksa bilgisayar mı trafoya güç verdikten 2 saniye sonra açılıyor yoksa ikisini de aynı anda mı açmalıyım?(elektronik bilgim var)

LED trafosu sabit amper veriyor olabilir, ekran kartı sabit amper çekmeyecektir. Ekran kartı kullanımına göre çekeceği güç değişeceği için çalışsa bile sağlıklı bir uygulama olmaz diye düşünüyorum.

LED trafosu sabit amper veriyor olabilir, ekran kartı sabit amper çekmeyecektir. Ekran kartı kullanımına göre çekeceği güç değişeceği için çalışsa bile sağlıklı bir uygulama olmaz.

LED trafosu anlık 60 70 amper verebiliyor trafonun yük altında voltaj düşmesi 200 mv civarı.
Nasıl yetmiyor? R5 2600 MSI GTX 1660 Super Gaming X var 16 GB RAM 480GB SSD 4 tane soğutucu fanlı sistemim var 500Watt yetiyor bana.

GTX 770 240 Watt çekiyor tam yükte CPU da OCli o da 100 Watt civarı harcar diye düşünüyorum.

LED trafosu anlık 60 70 amper verebiliyor trafonun yük altında voltaj düşmesi 200 mv civarı.

GTX 770 240 Watt çekiyor tam yükte CPU da ocli o da 100 Watt civarı harcar diye düşünüyorum.

GTX 1660 Super için 450Watt PSU öneriliyor benim PSU 500Watt mantıken geriye 50Watt kalıyor 50 Watt ile işlemci RAM'lar SSD falan nasıl yetiyor mantık yürütmen lazım hocam. :)

GTX 1660 Super için 450Watt PSU öneriliyor benim PSU 500Watt mantıken geriye 50Watt kalıyor 5 Watt ile işlemci RAM'lar SSD falan nasıl yetiyor mantık yürütmen lazım hocam. :)

Senin ekran kartın 120 Watt tüketiyor tam yükte benim alacağım 240 Watt zaten 500 Watt PSU 300 Watt 12 Volt civarı verebilir geri kalanı 5 Volt 3.3 Volt.
200mv oldukça yüksek sayı. Hele de GPU gibi anlık güç ihtiyacı fazla olan, artıp azalan bir parça için fazla.

Trafonun üstünde voltaj ayarlama potansiyometresi var 100 mv artırabilirim yük durumunda.

GTX 1660 Super için 450Watt PSU öneriliyor benim PSU 500Watt mantıken geriye 50Watt kalıyor 5 Watt ile işlemci RAM'lar SSD falan nasıl yetiyor mantık yürütmen lazım hocam. :)

Her PSU aynı kalitedemi belki senin elinde 500W 80Plus platinyum sertifikalı bir güç kaynağı var arkadaşınkinde 400W kalitesiz bir güç kaynağı var.
Bir abi bana anakart verecekti verirken kendi sistemini gösterdi sistemde 250W Everest güç kaynağı vardı ekran kartı olarak HD7850.

Geri
Yukarı