Ekran kartını farklı 12 Volt kaynağından besleme

Her PSU aynı kalitedemi belki senin elinde 500W 80Plus platinyum sertifikalı bir güç kaynağı var arkadaşınkinde 400W kalitesiz bir güç kaynağı var.
Bir abi bana anakart verecekti verirken kendi sistemini gösterdi sistemde 250W Everest güç kaynağı vardı ekran kartı olarak HD7850.

Evet doğru kardeşim güç kaynağım Gamepower oldugu için kendi sistemimi örnek verdim tek kanal V12 408Watt veriyor benim yani 400Watt PSU ile bütün sistemimi besliyor.

Her PSU aynı kalitedemi belki senin elinde 500W 80Plus platinyum sertifikalı bir güç kaynağı var arkadaşınkinde 400W kalitesiz bir güç kaynağı var.
Bir abi bana anakart verecekti verirken kendi sistemini gösterdi sistemde 250W Everest güç kaynağı vardı ekran kartı olarak HD7850.
Nasıl çalıştırabilmiş şaşırdım
Saniyede yüzlerce defa çevirmen gerekir.
Kendisi yük durumunda voltajı ayarlıyabiliyor o kadarda aptal bir cihaz değil😀

LED trafosu sabit amper veriyor olabilir, ekran kartı sabit amper çekmeyecektir. Ekran kartı kullanımına göre çekeceği güç değişeceği için çalışsa bile sağlıklı bir uygulama olmaz diye düşünüyorum.
Sabit amper veriyor diye birşey yoktur ekran kartı ihtiyacı olanı çeker.

Evet doğru kardeşim güç kaynağım Gamepower oldugu için kendi sistemimi örnek verdim tek kanal V12 408Watt veriyor benim yani 400Watt PSU ile bütün sistemimi besliyor.

Anlatamadım galiba senin ekran kartın 120 Watt benim alacağım 240 Watt senin işlemcin 80 Watt civarıdır benimki 100 Watt benim PSU 12 Volt kanalından 20 amper verebiliyor.

Anlatamadım galiba senin ekran kartın 120 Watt benim alacağım 240 Watt senin işlemcin 80 Watt civarıdır benimki 100 Watt benim PSU 12 Volt kanalından 20 amper verebiliyor.

Hmm anladım dostum. Yani sen elindeki 400 Watt'lık PSU ile yetttirmeyi planlıyorsun bütçen varsa 550 ya da 600 Watt 80+ PSU alma şansın varsa sıkıntı girmessin.

Geri
Yukarı