Ekran Kartını Takınca Bilgisayar Açılmıyor

Pirateinthesky

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar, bu sabah ekran kartım olan RX 580 Armor'a yeni güncellemeyi yükledim, yükledikten sonra temiz olsun diye DDU ile yazılımı kaldırıp tekrar yükledim. Sonra bilgisayarı sorunsuz kullandım. Öğleden sonra dışarı çıktım. Geldiğimde bilgisayarı açmaya çalıştığımda güç kaynağının ışığı 1 saniye yandı, fanlar 1 saniye dönüp durdu. Ben de bilgisayarı açıp 24 pinli kabloyu , RAM'i ve ekran kartını çıkardım, uçlarını silgiyle sildim. Bilgisayar ekran kartsız açılıyor ancak ekran kartını takınca aynı sorunu tekrardan yaşıyorum. Ekran kartını Amazon.com'dan almıştım, haliyle garantisi yok. Ne yapabilirim?

Çözüm
Usta sonuç ne oldu?
Teşekkür ederim size, gerçekten çok yardımcı oldunuz. Hakkınızı helal edin. 😀
Hocam tekrardan merhaba, bir şey daha keşfettim. Benim güç kaynağımda olan 4 pinli kablo 3+1 şeklinde. 3+1 değilde 3 olarak taktığımda 1 saniye açılıp kapanıyor. ama 1 olarak taktığımda 4 olarak takmayınca nasıl açılıyorsa yine öyle oluyor. Ama görüntü gelmiyor ve DEBUG Led'de VGA yanıyor.
@salih1585 hocam ekran kartını bugün götürdüm, evim uzakta olduğu için hemen bakabilir misiniz diye sordum, sağolsun ettiler. Ekran kartının çipsetinde kısa devre varmış. Çipsetin değişmesi gerekiyormuş, çipset fiyatı ekran kartından pahalı dedi. Haliyle kart çöpmüş.
Kardeşim bildirim gelmedi kusuruma bakma VGA cihazı ile çipseti sök tak yapabiliyorlar fakat çipsetiniz arızalı ise bilemeyeceğim. Çipset arızası vermesi çok garip geldi bana...
Ne kadar istediler tamir ücreti olarak?
Henüz tamir ücreti almadım, parçaların fiyatını bekliyorum. Ama İstanbulda kart direkt çöp demişlerdi. 😀
Henüz tamir ücreti almadım, parçaların fiyatını bekliyorum. Ama İstanbulda kart direkt çöp demişlerdi. 😀
İstanbulda tamir ücreti olarak 2000 lira üstü istediler. Ben tamir ücreti olarak 900 tl olarak öğrendim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı