Çözüldü Ekran kartını takınca görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Ekran kartınızı bilgisayarınıza taktığınızda görüntü almak için VGA kablosu haricinde karttaki diğer çıkışlardan görüntü almayı deneyin. Dediğiniz ekran kartında VGA, HDMI ve DVI görüntü çıkış birimleri bulunmakta. VGA çıkışı haricinde HDMI veya DVI kablo takıp görüntü almaya çalışın. Eğer buna rağmen görüntü alamıyorsanız anakartınızda sorun var demektir (ekran kartının başka PC de çalıştığını söylemenizden yola çıkarak bunu söylüyorum).

Maalesef monitörüm HDMI dBi çıkışlarını desteklerimiyor. Fsrklı ve eski bir ekran kartı tatdım ve oda çalışmadı yuvanın bozuk olduguna eminim başka anakartta çalışıyor.
Ekran kartınız arızalı olabilir, anakarttaki yuvasına tam oturmamış olabilir. Büyük ihtimalle kart arızalı.

Yeni aldığınız kart hangi marka model ?HDMI/DPI kablosunu doğru taktığına emin misin?

Yeni almadım eski bir kart modeli tam hatırlamıyorum ama AMD Radeon. Ve bahsettiğiniz DPI kablosu hakkında bir bilgim yok ekran kartının oldugu yere o mavi kabloyu takıyorum yani doğru yere.
PSU kablosunu değişip deneyin. Bazen voltaj sorunu nedeni ile görüntü vermeyebilir.

Deneyeceğim.

Dostum sorun BIOS'da olabilir nasıl bu kadar eminsin.

Eğer ekran kartını taktığınızda hiçbir şekilde görüntü vermiyorsa dediklerimin dışında arıza çıkma olasılığı çok azdır. Cümlelerimde kesinlik belirten bir ibare yok. Hepsinde olabilir yazmışım.

Yeni almadım eski bir kart modeli tam hatırlamıyorum ama AMD Radeon. Ve bahsettiğiniz DPI kablosu hakkında bir bilgim yok ekran kartının oldugu yere o mavi kabloyu takıyorum yani doğru yere.

Ekran kartınızın üzerindeki pinler ile anakartınızın üzerindeki pinler uyumlu mu peki? Eski kart dediğiniz için soruyorum. Eski kartların çoğu agp, yeni kartlar ise PCI, pcıex.

Eğer ekran kartını taktığınızda hiçbir şekilde görüntü vermiyorsa dediklerimin dışında arıza çıkma olasılığı çok azdır. Cümlelerimde kesinlik belirten bir ibare yok. Hepsinde olabilir yazmışım.

Ekran kartınızın üzerindeki pinler ile anakartınızın üzerindeki pinler uyumlu mu peki? Eski kart dediğiniz için soruyorum. Eski kartların çoğu agp, yeni kartlar ise PCI, pcıex.

Sadece sinyal yok yazısı var ve son dediğinizi öğrenmemin bir yolu var mı?

Geri
Yukarı