Çözüldü Ekran kartını takınca görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Ekran kartınızı bilgisayarınıza taktığınızda görüntü almak için VGA kablosu haricinde karttaki diğer çıkışlardan görüntü almayı deneyin. Dediğiniz ekran kartında VGA, HDMI ve DVI görüntü çıkış birimleri bulunmakta. VGA çıkışı haricinde HDMI veya DVI kablo takıp görüntü almaya çalışın. Eğer buna rağmen görüntü alamıyorsanız anakartınızda sorun var demektir (ekran kartının başka PC de çalıştığını söylemenizden yola çıkarak bunu söylüyorum).

Maalesef monitörüm HDMI dBi çıkışlarını desteklerimiyor. Fsrklı ve eski bir ekran kartı tatdım ve oda çalışmadı yuvanın bozuk olduguna eminim başka anakartta çalışıyor.
Agp ekran kartı slotu üç parça olan, tek parça gibi uzun olan ise pcıex ekran kartıdır.

Dosya Ekleri

• agp.jpg
    agp.jpg
    36,8 KB · Görüntüleme: 20
  • pcıex.jpg
    pcıex.jpg
    12,1 KB · Görüntüleme: 18
PSU kablosunu değişip deneyin. Bazen voltaj sorunu nedeni ile görüntü vermeyebilir.

Denedim sorun yok.

Agp ekran kartı slotu üç parça olan, tek parça gibi uzun olan ise pcıex ekran kartıdır.

Eki Görüntüle 1383818

Bu şekilde.

Pciex.

Yuvaya tam oturuyor ve onun gibi görünüyor bence sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim sorun yok.

Eki Görüntüle 1383818

Bu şekilde.

Pciex.

Yuvaya tam oturuyor ve onun gibi görünüyor bence sorun yok.

Ekran kartınızın bir fotoğrafını atabilir misiniz ya da marka modelini yazın.

Başka bir ekran kartı takıp deneyin. Ondan da görüntü alamazsanız anakartınızın ekran kartı girişi bozuk demektir.

Başka bir ekran kartı takıp deneyin. Ondan da görüntü alamazsanız anakartınızın ekran kartı girişi bozuk demektir.

ASUS AMD Radeon 5570 olması lazım emin değilim.

ASUS AMD Radeon 5570 olması lazım emin değilim.

Ekran kartınızı bilgisayarınıza taktığınızda görüntü almak için VGA kablosu haricinde karttaki diğer çıkışlardan görüntü almayı deneyin. Dediğiniz ekran kartında VGA, HDMI ve DVI görüntü çıkış birimleri bulunmakta. VGA çıkışı haricinde HDMI veya DVI kablo takıp görüntü almaya çalışın. Eğer buna rağmen görüntü alamıyorsanız anakartınızda sorun var demektir (ekran kartının başka PC de çalıştığını söylemenizden yola çıkarak bunu söylüyorum).

Maalesef monitörüm HDMI dBi çıkışlarını desteklerimiyor. Fsrklı ve eski bir ekran kartı tatdım ve oda çalışmadı yuvanın bozuk olduguna eminim başka anakartta çalışıyor.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı