Ekran kartını taktım görüntü gelmiyor

Kadir008

Centipat
Merhaba arkadaşlar, yeni sıfır PC aldım bir öncekı PC'deki ekran kartını sokup ona taktım ama çalışmadı görüntü gelmedi her şeyi denedim HDMI ile bağladım olmadı VGA ile de denedim olmadı eskiden VGA ile kullanıyordum termal macun sürdüm acaba ondan mıdır diye peçeteyle geri sildim termal macunu ekran kartından bir de ekran kartına bağladıktan sonra SS'deki simgeler gelmeye başladı.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    53,9 KB · Görüntüleme: 124
Ekran kartı bağlıyken mi aldın hocam o görüntüyü? Tam anlamadım olayı. Birden çok sebebi olabilir hocam bu olayın. Güç kablosunu takamamışsındır. Ekran kartını oturtamamışsındır. İşlemci bozuk veya yerine oturmamışsa yine görüntü gelmez. RAM'de sıkıntı varsa yine görüntü gelmez. Uzar gider. Tek tek tüm parçaları denemen gerekebilir kısaca.

Ekran kartı yokken anakarta bağlayıp görüntü alabiliyor musun? Öncelikle bunu öğrenmemiz lazım. Bir de PC'yi ekran kartsız olarak sıfır mı aldın?

Ekran kartı bağlıyken mi aldın hocam o görüntüyü? Tam anlamadım olayı. Birden çok sebebi olabilir hocam bu olayın. Güç kablosunu takamamışsındır. Ekran kartını oturtamamışsındır. İşlemci bozuk veya yerine oturmamışsa yine görüntü gelmez. RAM'de sıkıntı varsa yine görüntü gelmez. Uzar gider. Tek tek tüm parçaları denemen gerekebilir kısaca.

Ekran kartı yokken anakarta bağlayıp görüntü alabiliyor musun? Öncelikle bunu öğrenmemiz lazım. Bir de PC'yi ekran kartsız olarak sıfır mı aldın?

Evet şu an onboard olarak kullanıyorum.

Anakarttan alıyor gücü fazla güç gerektırmıyor.

Pardon hocam PC'nin özellikleri 8 GB RAM 4x2 DDR3 250W PSU Max 300 Windows 10 Pro anakart Turbox.

Hocam ekran kartı takılı değilken onboard olarak sorunsuz çalıştığını söylüyorsun. Ekran kartı takınca görüntü gelmiyor diyorsun. Maalesef 2 sonuç var burada. Ya ekran kartını oturtamıyorsun yerine. Ya da ekran kartı arızalı. Kaldı ki ekran kartın çok eski hocam. Yenilemeyi düşünmelisin artık.

Hocam ekran kartı takılı değilken onboard olarak sorunsuz çalıştığını söylüyorsun. Ekran kartı takınca görüntü gelmiyor diyorsun. Maalesef 2 sonuç var burada. Ya ekran kartını oturtamıyorsun yerine. Ya da ekran kartı arızalı. Kaldı ki ekran kartın çok eski hocam. Yenilemeyi düşünmelisin artık.

Hayır hocam siz yanlıs anlamıssınız ekran kartı anakarta monteliyken görüntü geliyor Onboard'dan ama VGA ya da HDMI kablosunu ekran kartı slotuna takınca görüntü gidiyor.

Ekran kartı şu an takılı anakarta ve onboardan alabiliyorum yok mu yardım edebilecek ne olur?
@Bora Dere.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı