Ekran Kartının 95 Dereceye Kadar Çıkması

Sercan Emekli

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 9 yıl evvel aldığım bilgisayarım artık aşırı ısınıyor.
Yüksüz 73, yüklü 95 dereceyi görüyor. (En küçük bi şey yaptığımda.)
Bilgisayara elimi değdiremiyorum artık (Laptop)
Klavyem falan ayrı artık o derece. Bildiğiniz içinde ejderha var.
GTA 5 oynarken 110 dereceyi görmeye yakın kapatıyor kendini :D
Bilgisayar özellikleri i7 Q 740, 6GB RAM, 3GB Ekran kartı 1.73GHz.
Buna yapabileceğim bir çözüm yolu var mı acaba? Ya da artık atmanın zamanı mı gelmiş?
Standart sıcaklık değeri kaç olmalı?
Teşekkür ederim.

Ekran kartı hata veriyor artık. Sanırım erimeye başladı :D Ya da ben öyle düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
çözüm malesef yok bilgisayarınız çöp olmuş artık :( tek çare yeni bilgisayar benimde eski bir laptopum var 7 yıllık oda 100 dereceyi görüp kapanıyordu gta 4 te tek çare yeni bilgisayar

Bu işlerden pek anlamam ama aklıma bir önerim var. Size de uygun geliyorsa yapabilirsiniz.
Laptoplara özel soğutucular var. Altına koyuyorsun. Kaliteli olanlarından alırsanız işinize yarayabilir ama bana göre 110 derece çok fazla. Bu laptop soğutucularında birkaç özelliğe bakılıyordu. Bilen birileri yazabilir. Yanlış ürün önermeden bilenlere bırakalım :)

Leptopun içini hiç temizledin mi?
Çok temizledim hatta en son kapatlarını takmadım :D

Bu işlerden pek anlamam ama aklıma bir önerim var. Size de uygun geliyorsa yapabilirsiniz.
Laptoplara özel soğutucular var. Altına koyuyorsun. Kaliteli olanlarından alırsanız işinize yarayabilir ama bana göre 110 derece çok fazla. Bu laptop soğutucularında birkaç özelliğe bakılıyordu. Bilen birileri yazabilir. Yanlış ürün önermeden bilenlere bırakalım :)
Teşekkür ederim :)

Macun yenileme yaptın mı hiç? Temizlik tek başına 9 yıldan sonra yeterli gelmiyor olabilir.
Ya da fan değiştirme yapılabilir.
İşlemci ve GPU fanlarını yenileme öneririm.

Isınma sorununu macun yenileme ve fan temizlemeyle yüksüzken çözdüm ancak az bi' yükte yine çok ısınıyor... Ekran kartı sorunu maalesef ısıdan ayaklarındaki lehimler kopmaya başlamış bunu da sıcaklık iletken demiriyle ekran kartı arasına kağıt koyarak çözdüm :D Tavsiyeleriniz için teşekkürler bu bilgisayar beni bi 2 yıl daha götürür :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı