IIBF vs Hukuk

707951

Femtopat
Öncelikle hepinize iyi akşamlar. Bu bölümler hakkında görüşlerinizi merak ediyorum büyüklerimden ve okuyanlardan ek olarak yönetim bilişim sistemleri de olabilir. Sizlerin fikirlerini merak ediyorum.

Siz önce ne iş yapmak istediğinize karar verseniz daha iyi olur. Onun için de bölümlerin ilgili alanlarını öğrenip, işi icra ederken görmeniz yardımcı olabilir. Zira YBS ile İİBF ve hukukun hiç alakası yok. İİBF ile YBS'nin ise ortak paydası var ama dalına göre değişir ki İİBF ile hukukun da ortak paydası mevcut.

Öncelikle başlık ismini böyle yapmamıştım.İİBF veya Hukuk yazmıştım.Lütfen yanlış anlaşılmasın.

Siz önce ne iş yapmak istediğinize karar verseniz daha iyi olur. Onun için de bölümlerin ilgili alanlarını öğrenip, işi icra ederken görmeniz yardımcı olabilir. Zira YBS ile İİBF ve hukukun hiç alakası yok. İİBF ile YBS'nin ise ortak paydası var ama dalına göre değişir ki İİBF ile hukukun da ortak paydası mevcut.
Abi öncelikle ybs ilgim var hukuka da ama şu son zamanlarda hukuka sınav eklediler ve çoğu kişi pişman olduğunu söyledigi için fazla düşünmüyorum.İİBF olarak uluslarası ticaret düşünüyordum.Fazla şey söylemiş olabilirim kafam karışık lütfen kusuruma bakmayın.

Öncelikle başlık ismini böyle yapmamıştım.İİBF veya Hukuk yazmıştım.Lütfen yanlış anlaşılmasın.

Abi öncelikle ybs ilgim var hukuka da ama şu son zamanlarda hukuka sınav eklediler ve çoğu kişi pişman olduğunu söyledigi için fazla düşünmüyorum.İİBF olarak uluslarası ticaret düşünüyordum.Fazla şey söylemiş olabilirim kafam karışık lütfen kusuruma bakmayın.
Hukuka HMGS eklediler ama o hakim ve savcı adaylarını ilgilendiren bir durum. Açık konuşmak gerekirse; sizin kafanızda "kolaydan en rahatı ve en gelirlisi" hangisi gibi bir motto varsa hukuk sizi avukatlık dışında üzer, avukatlıkta da meşrebinize bağlı değişir işler. İİBF'de uluslararası ticaret düşünüyorsanız daha çok işletme fakültesine bakmanız yararlı olur. Kafanızın karışık olması da doğal ülkemizde rehberlik rezalet ama önce hepsini araştırmanız sonra icrasını görmeniz daha yararlı olur. Böyle her şey yüzeysel kalır.

Hukuka HMGS eklediler ama o hakim ve savcı adaylarını ilgilendiren bir durum. Açık konuşmak gerekirse; sizin kafanızda "kolaydan en rahatı ve en gelirlisi" hangisi gibi bir motto varsa hukuk sizi avukatlık dışında üzer, avukatlıkta da meşrebinize bağlı değişir işler. İİBF'de uluslararası ticaret düşünüyorsanız daha çok işletme fakültesine bakmanız yararlı olur. Kafanızın karışık olması da doğal ülkemizde rehberlik rezalet ama önce hepsini araştırmanız sonra icrasını görmeniz daha yararlı olur. Böyle her şey yüzeysel kalır.
Peki sizce yönetim bilişim sistemleri nasıl önerir misiniz

Peki sizce yönetim bilişim sistemleri nasıl önerir misiniz
Benim alanım değil, ahkam kesmek gibi olmasın o yüzden ama YBS genel amacı işletme ve bilişimin kesişimi olmaktır. Artık aldığınız derslerin ağırlığına göre de veri analisti, sistem analisti, IK uzmanı ve bir çok alanda çalışma imkanı var.

Hukuk: Biraz da olsa İİBF'ye ait dersleri gördüğün hukuk odaklı bir bölüm olacaktır. Okuyan arkadaşım olduğu için biliyorum aynı dersleri görmüşlüğümüz var.

İİBF: Burada da biraz olsa hukuk dersleri gördüğün muhasebe, finans, pazarlama her şeyden biraz ama asla tam olmayan bir eğitim alacaksın. Tamamlamak tamamen sana bağlı, kendim okuduğum için bu yorumda bulunabiliyorum.

YBS: Şimdi açtım ders programına baktım ilk çıkan sonuçtan. Anladığım kadarı ile biraz İİBF'ye ait derslerden gösterip, programlama konularından biraz biraz gösterip geri kalanının sana bırakıldığı bir bölüm olarak algıladım.

İİBF ve Hukuk için okulun önemli olduğunu söyleyebilirim. Bir avukat tutacaksam ve yeni mezun ise ilk bakacağım okuduğu okul sonra referansları olacaktır. İİBF'de aynı şekilde eğer ben kendi muhasebe/denetim büromu açacağım demiyorsan işe başlayacağın yerde ilk olarak okuluna bakacaktır. Çünkü İİBF ve hukuk mezunları bu ülkede oldukça fazla.
YBS ile ilgili net bir düşünce sunamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı