Ekran kartının altına fan takmak sıcaklığı düşürür mü?

Fanla uğraşma aç kapakları essin.

Ön paneli ve yan kapağı çıkarıp undervolt yapıp performans kaybı olmadan 22 derece düşürdüm ama kullanılabilir bir yöntem arıyorum. Kapağı açınca sistem tozlanır. Sıcaklığı çok düşürüyor ama tozla uğraşmak istemiyorum. Onun yerine kasanın hava akışını iyileştirmek istiyorum

Ön paneli ve yan kapağı çıkarıp undervolt yapıp performans kaybı olmadan 22 derece düşürdüm ama kullanılabilir bir yöntem arıyorum. Kapağı açınca sistem tozlanır. Sıcaklığı çok düşürüyor ama tozla uğraşmak istemiyorum. Onun yerine kasanın hava akışını iyileştirmek istiyorum.

Kanka şaka yaptık ciddiye alma. D sıcaklık değerlerin normalse kasanın yan kapağını açma, hava akışı diye bir şey kalmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Ben denedim tek fanlı RX5700 ekran kartımda pek işe yaramadı. Ekran kartı için en önemli ve PC içinde en önemli arkada egzoz fan. Sonra üstte egzoz fan. Çok az daha düşük farkla da kasa önü ekran kartının karşısına fan. Örneğin kasa da tek fan varsa egzoz fan 3-5 derece daha işe yarar ikinci fanı üste veya kasa önüne takmak arasında 1 derece falan var. Benim testlerimde böyleydi.

Kart resmini eklediğim kart mı ? Eğer oysa aynı karttan bende de mevcut ve kartın kendi soğutması berbat maalesef.

Dosya Ekleri

• gigabyte-rtx-2060-d6-6g-gv-n2060d6-6gd-192-bit-gddr6-6-gb-z.jpg
    gigabyte-rtx-2060-d6-6g-gv-n2060d6-6gd-192-bit-gddr6-6-gb-z.jpg
    41,3 KB · Görüntüleme: 51
Şuan sıcaklıklarınız ne durumda? Gerek olmadığı halde uğraşmayın diye soruyorum.
ekran kartı 73e kadar çıkabiliyor. işlemci gayet iyi. ağustosta falan izmirde çok sıcak oluyor. sıcaklıklar daha da artıcak.
Kart resmini eklediğim kart mı? Eğer oysa aynı karttan bende de mevcut ve kartın kendi soğutması berbat maalesef.

Evet bu model. Gigabyte gibi bir firmanın tek bakır borulu soğutma yapmasını anlayamıyorum. MSI'ın en kötü soğutması olan Ventus'da bile 4 tane var.

Yeni konular

Geri
Yukarı