Ekran kartının arka plakasını olmaması garanti dışı bırakır mı?

Kelebek_1034

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba. Ekran kartımın arka plakasını kaybettim. Ekran kartımın sabitliğinden yana bir sorunum yok lakin bu durum garanti dışı bırakır mı? Ayrıca ben bu plakayı satın alabilir miyim? ASUS Dual RTX 2060S O8G kullanıyorum. Üreticinin kendisinden bu arka plakayı alabilir miyim? Olmazsa özel backplate yapıp satanlar var sanıyorum, bunlara yönelmeli miyim?

da7eb62b-60d3-4592-b202-9cb7bcba3a80.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl kaybettiniz hocam? Bende de 2060 Dual Evo modeli var backplate vidalarından birinde kırmızı bir sticker var o sanırsam garanti dışı kalmasını sağlıyor açtığınızda, geçmiş olsun.

Nasıl kaybettiniz hocam? Bende de 2060 Dual Evo modeli var backplate vidalarından birinde kırmızı bir sticker var o sanırsam garanti dışı kalmasını sağlıyor açtığınızda, geçmiş olsun.
Üst soğutma bloğu duruyor hocam sadece arka slot kısmını taktığımız siyah aparat yok. Kasamı satarken renk benzerliği onu da yollamış bulundum, alıcıda çıkmadı.
İçini açtıysanız garanti dışı kalıyor diye biliyorum.
Sadece backplate mi söküldü yoksa kartın içi açıldı mı ?. O backplatte SN falan olması lazım. Sizin iş yaş. Bence custom backplate yaptıracaksanız sıvı soğutma bloğu da takın. Ayrıca nasıl kaybolur anlamıyorum backplate.
İçi açılmadı sadece resimdeki kısım yok.

Anahtarını kabyeden gördüm, telefonunu kaybeden gördüm, ama ekran kartı backplate'ini kaybedeni ilk defa görüyorum.

Arayıp sormaktan başka çareniz yok.
Sordum fakat görmediğini söylüyor.
Bu arada hurda 2060S alıp onunkini takabilirsiniz.
Araştırıyorum, bulabilirsem öyle yapacağım.
Hocam bahsettiğim kısımda garantiye dair herhangi bir durum var mı? Sadece sağ taraftan kasaya çıkartıp takmıştım vidasıyla ve o vidada sticker vs yoktu. Sizin dediğiniz sticker üst soğutma bloğunda var ancak oraya ellenmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı