Ekran Kartının Fanlarını %100'e Almanın Zararı

Makaleler
2
Yer
Ankara
Uzun araştırmalarım sonucu biriktirdiğim parayla Amazon.com'dan Asus GTX 1060 6GB Dual OC aldım. Bazı oyunlarda daha yüksek FPS almak için OC yapmayı düşünüyorum. Kulaklıkla oyun oynadığım için fan sesi pek umrumda değil bu yüzden de kartı serin tutmak için fanları %100'e almayı düşünüyorum. Fanları son seviyeye getirmem fan ömrünü kısaltır mı? İlerde (tahmini 2-3 yıl) sorun çıkarır mı? İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa içine hava giriş çıkış sağlayan Fanları Son Hızda çalıştırın.

İşlemci fanınız çok iyi bir şey değilse, 250tl lik bir şey değilse, bence onuda son hızda çalışıtırın.

Ama ekran kartı fanı değiştiribilitesi zor olduğu için, uzun bir zaman sonra yavaşlama yapacaktır. Bu yüzden bir programla, fan hızını sıcaklığa göre ayarlayın. Zaten ekran kartı hafif şeylerde ısınmıyor, her zaman 100 olması gerekmiyor.

Zamanında şöyle bir konu açmıştım. Ama fanboy markacı arkadaşlar bolca sallayıp atıp tutmuşlardı. Bir göz gezdirin belki işinize yarar:
Ekran kartı yamulması? Kasayı yan yatırmak?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı