Ekran kartının kablosu üstten geçer mi?

gwynora

Hectopat
Daha fazla  
Topladığım bilgisayardaki güç kaynağım ATX 3.0 bu sayede 12VHPWR kablosunu kullanabiliyorum fakat kasamın yapısından dolayı PSU alta değil de üste monte halde ve 12VHPWR kablosu çok kısa. Hal böyle olunca da kabloyu ekran kartının altından götürmeye çalıştığımda PSU'ya yetişmiyor. Ekte fotoğraflı şekilde paylaşıyorum. Bu şekilde kullanmak sıkıntı yaratır mı?

WhatsApp Görsel 2023-11-28 saat 15.22.01_f60d32e9.jpg

Sıkıntı olmaz. Herhangi bir yere temas etmemesi yeterli. Benimki de böyle.

Topladığım bilgisayardaki güç kaynağım ATX 3.0 bu sayede 12VHPWR kablosunu kullanabiliyorum fakat kasamın yapısından dolayı PSU alta değil de üste monte halde ve 12VHPWR kablosu çok kısa. Hal böyle olunca da kabloyu ekran kartının altından götürmeye çalıştığımda PSU'ya yetişmiyor. Ekte fotoğraflı şekilde paylaşıyorum. Bu şekilde kullanmak sıkıntı yaratır mı?

Eki Görüntüle 2034001
Görüntüyü berbat etmiş. Yerini değiştirebilirseniz çok daha güzel olur.

Şahsen bende takabilsem yukardan takacağım ancak kablonun boyu yetmedğinden aşağıdan takmam gerekti.

Aşağıdan takında sıcak hava doğrudan kablolara geliyor, üstten takmak (görüntü dert değilse) daha mantıklı.

Sıkıntı olmaz kablo kötü görünür sadece.

Bu arada kasanın yerleşimi çok kötüymüş, ön taraf cam sanırım. Cam yapma uğruna soğutmadan bu kadar feragat edilmesi beni bi tık üzdü.

Geri
Yukarı