Ekran kartının markası farklı gösteriyor

amir77

Centipat
Yer
🇷🇺
Daha fazla  
Arkadaşlar XFX RX 5500 XT 4 GB modeline sahibim fakat Görev Yöneticisi'ni kontrol ettiğim zaman ASUS RX 5500 XT yazdığını gördüm, hemen DirectX'den de ekran kartıma baktığımda ASUS RX 5500 XT yazıyordu fakat ekran kartım XFX, önceden XFX mi yazıyordu hatırlamıyorum, neden böyle acaba virüs yemiş olabilir miyim?

1708460350597.png

1708460371412.png

Arkadaşlar XFX RX 5500 XT 4 GB modeline sahibim fakat Görev Yöneticisi'ni kontrol ettiğim zaman ASUS RX 5500 XT yazdığını gördüm, hemen DirectX'den de ekran kartıma baktığımda ASUS RX 5500 XT yazıyordu fakat ekran kartım XFX, önceden XFX mi yazıyordu hatırlamıyorum, neden böyle acaba virüs yemiş olabilir miyim?

Eki Görüntüle 2121965

Eki Görüntüle 2121966
Orada ASUS yazmaması lazım. Ne alaka?
Radeon yazar ne bileyim AMD yazar. Ekran kartın çin malı falan mı yoksa VBIOS falan mı atılmış?

Karta BIOS atılmış 2. el aldıysanız mining yapılmış olabilir.

Hocam 1 yıldır bende XFX yazıyordu önceden eminim.

Orada ASUS yazmaması lazım. Ne alaka?
Radeon yazar ne bileyim AMD yazar. Ekran kartın Çin malı falan mı yoksa VBIOS falan mı atılmış?

Hayır hocam İncehesap'dan satın aldım.

Çoğu RX 5500 XT kullanıcısı veya XFX kullanıcıları bu sorunu yaşamışlar anlayamadım.

Konu mesajında da şunu yazmışsınız.

Normalde orada marka yazmaz. Yani bu zamana kadar birçok ekran kartı kullandım. Hepsinde ya AMD yazdı ya da NVIDIA yazdı. Emin misiniz XFX yazdığına?

Şu an düşündüm hocam "AMD yazılımında" XFX öyle yazdığını hatırlıyorum.

Anlık, kullandığım Sapphire RX5500 XT kartım bu şekilde gözüküyor;

Eki Görüntüle 2122033

Görev yöneticisinde önceden benim de böyleydi neden böyle oldu ki anlamadım, müsait bir zaman da sök-tak yapacağım.

Şu an düşündüm hocam "AMD yazılımında" XFX öyle yazdığını hatırlıyorum.

Görev yöneticisinde önceden benim de böyleydi neden böyle oldu ki anlamadım, müsait bir zaman da sök-tak yapacağım.
AMD yazılımı dediğiniz Radeon Software ise orada da bende AMD yazıyor, Sapphire vs. yazmıyor.

Siz bu kartı 2. el mi aldınız? GPU-Z ile BIOS sürümünü kontrol ettiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı