Ekran kartının yandığı nasıl anlaşılır?

Baron fu

Femtopat
Daha fazla  
Eski ekran kartının yanmış olabileceğinden şüpheleniyorum. Aslında sorum yanmış ekran kartı yeni bir bilgisayara takılırsa, yeni bilgisayara zarar verir mi? Sırf bu yüzden denemeye korkuyorum bilgisayar bozulur diye. Eğer yanmamışsa kullanmaya devam edeceğim, denemekten zarar gelir mi? Yardım ederseniz çok sevinirim.

Bu arada ekran kartı RX 570.

Şimdi bunu alev alev yanma olarak algılamayın. Ekran kartı yanarsa üzerinde ki devrelerden biri veya bir kaçı görevini yerine getiremiyor demektir. Buda enerjinin karta dağılmaması anlamına gelir. Kart düzgün çalışamadığı veya hiç çalışmadığı için görevini yerine getiremez. Yeni nesil anakartlarda voltaj koruması vardır. Yani bir devre kaçağı varsa bilgisayar açılmayacaktır.

Şimdi bunu alev alev yanma olarak algılamayın. Ekran kartı yanarsa üzerinde ki devrelerden biri veya birkaçı görevini yerine getiremiyor demektir. Bu da enerjinin karta dağılmaması anlamına gelir. Kart düzgün çalışamadığı veya hiç çalışmadığı için görevini yerine getiremez. Yeni nesil anakartlarda voltaj koruması vardır. Yani bir devre kaçağı varsa bilgisayar açılmayacaktır.

O zaman denemekten zarar gelmez. Babam kısa devre zarar verebilir belli olmaz dedi, ben de risk almadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı