Ekran kartı yandığı nasıl anlaşılır?

Aspadra

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba selamlar öğlen saatlerinde PC üzerinden Asphalt 9 oynarken birden siyah bir ekran geldi kapadım açtım video izlerken aynısını yaptı. Deneme amaçlı Valorant denedim belirli bir süre sonra tek renk kaplıyor ekranı (bu fotoyu buldum video halini atamadım) kart aygıt yöneticisinde gözüküyor ve driver silinmiyor, sabah Windows güncellemesi yapmıştım sorunlu yüklendiyse bundan kaynaklı olabilir mi?

IMG_0552.PNG

Chipset'in yanması halinde tek renk değil, dikey renkli çizgiler çıkar. Sorun başka bir şeyde olabilir, sıcaklık değerlerine baktınız mı?

DDU programını indirip Windows güvenli moddayken açıp sürücüleri kaldırın sonrasında GPU üreticisinin web sitesinden WHQL versiyonunu kurun.

Daha dün arkadaşımın ekran kartı yandı. İlk başta 1080p monitör çözünürlüğü 800x600 gibi bir değere düştü ve önerilen buydu. Daha sonra msi monitör olduğu için kendi özelliği ile düzelttik. Daha sonra bilgisayarı 5 dk da bir kapanmaya başladı. En sonunda tam nolduğunu bilmiyorum ama söylediğine göre kasayı açmış, ve ekran kartının yandığını görmüş.

Sıcaklık değerlerini nasıl kontrol edebilirim
MSI Afterburner ile:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha dün arkadaşımın ekran kartı yandı. İlk başta 1080p monitör çözünürlüğü 800x600 gibi bir değere düştü ve önerilen buydu. Daha sonra msi monitör olduğu için kendi özelliği ile düzelttik. Daha sonra bilgisayarı 5 dk da bir kapanmaya başladı. En sonunda tam nolduğunu bilmiyorum ama söylediğine göre kasayı açmış, ve ekran kartının yandığını görmüş.
görüntüde bi sıkıntı yok

Geri
Yukarı