Ekran Kartınızın Stabilitesini Test Edin: OCCT 3D Testi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@ErhanBey Dostum ekran kartın yaşayan ölü gibi görünüyor, 503K hata oldukça fazla. Garantisi varken gönder derim. Frekans düşürerek veya voltaj arttırarak da çözüme ulaşabilirsin ancak stok halde bu şekilde olmaması gerekiyor.

@Emirizmir Bahsettiğim ayarlarla ise hayır, RX 580 140 FPS alıyor. NVIDIA'da durum farklı sanırım, elimde NVIDIA kart olsa biraz göz atmak isterdim.

Son düzenleme:
@ErhanBey Dostum ekran kartın yaşayan ölü gibi görünüyor, 503K hata oldukça fazla. Garantisi varken gönder derim. Frekans düşürerek veya voltaj arttırarak da çözüme ulaşabilirsin ancak stok halde bu şekilde olmaması gerekiyor.

@Emirizmir Bahsettiğim ayarlarla ise hayır, RX 580 140 FPS alıyor. NVIDIA'da durum farklı sanırım, elimde NVIDIA kart olsa biraz göz atmak isterdim.
Tek fark 1920X1080 çözünürlük.

@Tolga Samet 1 ay bile olmadı Vatan PC’den alalı. Görüştüm yarın götürüp göstereceğim. Buradaki verileri peki kesin sonuç sayabilir miyiz?

@Emirizmir 1080P'deki halini bilmiyorum, muhtemelen problem yoktur.

@ErhanBey Evet, burada eğer hata varsa ekran kartında veya PSU'da kesin sıkıntı vardır.

@ErhanBey OCCT'nin PSU testi var, orada test edebilirsin. Kapanırsa eğer aşağı yukarı sorunun kaynağı bellidir.

Üstadım kartı bıraktım Vatan'a, servise verecekler. Bakalım güzel sonuçlar alırım umarım.
@Tolga Samet tekrardan merhaba . Servis ile görüştüm üründe yapılan testlerde hiç bir arızaya rastlanmamış geri gönderiyorlar .
@Tolga Samet Yedek PSU bulamadım fakat şöyle bir şey denedim. Radeon'dan güç tüketimini 0 dan -50 ye çektim. Bu şekilde oynadım gayet iyiydi ekran kartı sıcaklık değerleri 53-58 derece arası gezdi. Şimdi geçici bir çözüm olacağını düşünüyorum. Ancak sorunu çözme anlamında yoğunlaşacağım nokta tam olarak neresi? Yine ekran kartımı yoksa PSU ekran kartını beslemiyor yetersiz mi kalıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı