Ekran kartları ve ekran kartı markası

• Konuyu başlatan Canberk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 967
C

CPlOvEr

Ziyaretçi
Merhaba vatan internet sitesinde gezinirken ekran kartlarında seçim yapıyorum ancak anlamadığım birşey var. Ekran kartlarında AMD ve NVDIA var. Markalarda ASUS, MSI, POWERCOLOR, SAPPHIRE, XFX. Yani AMD ve NVDIA diye neden ayırmış onu anlayamadım.

AMD ve Nvidia birer ekran kartları üzerindeki işlemci üreticileridir.

Asus,Msi diye saydıklarınızda markalardır. Her marka kendine has soğutma ve daha performanslı olarak sunuyor.

Amd de mantle olayı olduğu için amd. Mantleyi
AMD Radeon R9 Serisi,

AMD Radeon R7 Serisi,

AMD R9 M200 Serisi,

AMD R5 Serisi,

AMD R5 M200 Serisi.

kartlar destekliyor.

Arkadaşlar daha önce sordum ama tekrar soruyorum yanlışlık olmasın diye. Şimdi ekran kartında istediğimi alabilirim değil mi ? Yani işlemci Amd FX X8 8320 yani bu sisteme istediğim ekran kartını takabilirim değil mi ? Uyumluluk diye birşey yok yani doğru mu ?

Ekran kartının hangi amaca hizmet edeceğine bağlı. Ayrıca yukarda AMD'de Mantle teknolojisi mevcut olduğu için AMD öneren arkadaşıma bir mesajım var: Mantle ekran kartının genel performansını arttırmaz. Bu bağlamda Mantle'ın hiçbir önemi kalmıyor.

Ekran kartının hangi amaca hizmet edeceğine bağlı. Ayrıca yukarda AMD'de Mantle teknolojisi mevcut olduğu için AMD öneren arkadaşıma bir mesajım var: Mantle ekran kartının genel performansını arttırmaz. Bu bağlamda Mantle'ın hiçbir önemi kalmıyor.

Mantle teknolojisinin amaçlarından biri kartın üzerindeki yükü hafifletmektir. Performans kavramı dediğin şey yüke göre gösterilen çaba değil midir ? Bu bağlamda mantle kart üzerindeki yükü hafifleteceğine göre performans artışıda sunacaktır. Bu oyundan oyuna değişecektir. Şuan mantle için tartışmak saçma olur. Sonuçlar açık ve net ortada.

AMD Mantle Testleri

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı