Ekran kartlarında 2GB devri bitti mi ?

Yeni çıkacak oyunlarda örneğini bu sene yaşadık Watch dogs'da aşırı güç tüketti. Ubisoft yapımı oyunlar genellikle AC:Unity ve beklenen harika oyun The Division pc'ye olası muhtemel çıkışında minimum 3GB isteyeceğine emin olabilirsiniz. The Division denen oyun şaheseri ultrada 780 Ti'yi bile sallandıracak oyun olabilir yeni nesil gelişti :) En az 3 GB vram.
Woç Dogz'umuzun 3GB istemesinin bir tek sebebi var: Optimize özürlü olması. Optimizasyon kötü olduğu için grafikleri olması gerekenden daha fazla belleğe yayıyor. Buda sistemi kötü yönde etkiliyor.

Woç Dogz'umuzun 3GB istemesinin bir tek sebebi var: Optimize özürlü olması. Optimizasyon kötü olduğu için grafikleri olması gerekenden daha fazla belleğe yayıyor. Buda sistemi kötü yönde etkiliyor.

Aynısı The Division'da da olacak. Eğer Ubisoft oyunlarını oynuyorsan 3GB kesin gözle bakman gerek. Çünkü sadece yeni nesil konsollara çıkacak oyunlar pc'ye de çıkması istenince oyun optimize sorunuyla geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan ki oyunlar için 2 gb vram yeterli düzeyde optimizasyon sorunlu oyunlar hariç. Onlar için 4 gb vram dahi kullansan ekran kartından tam verim alamazsın.

VRAM ihtiyacı ekran kartının üstüne çıkarsa ne oluyor? Bildiğim kadarıyla ekran kartının RAM den bir miktar almasına izin verilebiliyor, RAM daha yavaş olduğundan ekran kartına yetemiyebiliyor.

BU VRAM yetmezliğinde tam olarak ne oluyor, performansa nasıl bir etkisi var?

Technopatta okudum ya da izledim diye hatırlıyorum, yapımcılar yakın gelecekte oyunları konsoldan pc ye uyarlama değilde konsola ayrı pc ye ayrı oyun yapma niyetindelermiş. Bu durumda optimizasyon sorunu yaşanmaz heralde.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı