Ekran kartlarında marka fark ediyor mu?

VeuniX35

Centipat
Arkadaşlar bilgisayarıma GTX 1050 Ti almayı düşünüyorum. Google'dan biraz araştırma yaptım ve ASUS, MSI gibi farklı markaları gördüm. Markasına göre performansı değişir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayarıma GTX 1050 Ti almayı düşünüyorum. Google'dan biraz araştırma yaptım ve ASUS, MSI gibi farklı markaları gördüm. Markasına göre performansı değişir mi?
MHz değerleri,soğutma sistemi(tek fan ,çift fan,bloğu vs)değişiyor ama kart aynı,Asus strix ve MSI gaming x alınabilir ama fiyatada bağlı ne kadara buldunuz ?

Evimin yakınında bilgisayarcılar var onlara da gidip sorabilirim. Ama İnternet'te 1400 TL'ye buldum.
MHz değerleri,soğutma sistemi(tek fan ,çift fan,bloğu vs)değişiyor ama kart aynı,Asus strix ve MSI gaming x alınabilir ama fiyatada bağlı ne kadara buldunuz ?
Evimin yakınında bilgisayarcılar var onlara da gidip sorabilirim. Ama İnternet'te 1400 TL'ye buldum.
Bence 1050 Ti yerine başka kartlara bakabilirsiniz bütçeniz nedir?

Bütçem 1800 TL civarı. Ama sadece ekran kartı değil 8 GB RAM de alacağım.

Son düzenleme:

Bütçem 1800 TL civarı. Ama sadece ekran kartı değil 8 GB RAM de alacağım.
1400 TL'ye 1650 super kartı var. Sakın o kadar parayı 1050ti kartına vermeyin. Ayrıca işlemci ve anakartinizi söyler misiniz?

Bu arada bilgisayarım laptop. Modeli Dell Inspiron 15 3000. sanırım ekran kartı değişimi olmuyor ama yine de teşekkürler.
Laptoplara ekran kartı takmak imkansıza yakın.
Taksanız bile laptop ekran kartı almanız lazım onlar da zor bulunuyor ve çoğu yurtdışından.

Geri
Yukarı