Ekran kartlarının güç soketlerinin konumu değişmeli

DjKedi

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Bu ekran kartlarının güç soketlerinin konumunun yerinin değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Yani genelde çarpının olduğu yerde olan soketlerin ok ile işaretlediğim yere taşınması gerektiğini düşünüyorum. Sizce böyle olsa daha iyi olmaz mı?

1617024763553.png

Hocam eminim ki bunun mühendisliği düşünülerek bu şekilde tasarlanmıştır ve en uygun yerin orası olduğuna karar verilmiştir :D Tabi ki başka bir yerde de yapılabilir belki ama çok uzun zamandır yerinin değişmemesinin illa ki bir sebebi vardır diye düşünüyorum.

Kasanız uzunluk olarak kısaysa o kısımlardan ön fanlara çarpma ihtimali çok yüksek. Herkesin kasası geniş ve uzun değil malesef.

O ekran kartı küçük bir kasada bulunsa ve işaretlediğiniz yerinin hemen önünde fan, radyatör bulunsa kablo nasıl takılacak?

Kasanız uzunluk olarak kısaysa o kısımlardan ön fanlara çarpma ihtimali çok yüksek. Herkesin kasası geniş ve uzun değil maalesef.

O ekran kartı küçük bir kasada bulunsa ve işaretlediğiniz yerinin hemen önünde fan, radyatör bulunsa kablo nasıl takılacak?

Birçok kasada kablo zaten ekran kartının işaretlediğim yerinden geçip güç soketine gidiyor. Ayrıca zaten fanların ekran kartına o kadar yakın durması bana garip geldi, gidip o kadar büyük ekran kartı alıp hala ufacık kasa kullanan olur mu bilmiyorum ama istediğim şeyin kablolama açısından çok iyi olacağına eminim :D.
Hocam eminim ki bunun mühendisliği düşünülerek bu şekilde tasarlanmıştır ve en uygun yerin orası olduğuna karar verilmiştir :D tabi ki başka bir yerde de yapılabilir belki ama çok uzun zamandır yerinin değişmemesinin illaki bir sebebi vardır diye düşünüyorum.

Bazı kartlarda @DaTTeBayoTheFrog un dediği gibi orada oluyor fakat bunun normalleşmesini istiyorum artık :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı