Ekran kartlarının sürekli bozulması

CemilBey07

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarıma taktığım her ekran kartı bozuluyor. Bu bozulan 2. ekran kartım oldu. Sorunun ne olduğu konusunda hiçbir fikrim yok. Farklı kasada denedim sorun aynı. 3 tane ekran kartım var 2 tanesi yeni bilgisayarımda çalışmıyor ama eski ekran kartım çalışıyor. Diğer ikisi yani bozuk olan ekran kartlarım her iki kasada da denedim çalışmadı. Kablolarda sorun yok şu an PC'den yazıyorum ekran kartsız. Bozuk olan ekran kartlarımın modeli: 1) Gigabyte GV-N420-2Gı rev: 2.0 / 2) Gigabyte GV-N420-2Gı rev: 3.0. Arada revüzyan farkı var bu iki bozuk olan ekran kartının. Windos 10 Pro kullanıyorum. 64 Bit. Lazım olur diye görsel olarak bileşenlerin özelliklerini paylaştım. Pek hakim değilim bu konulara. Tamirciye gitmeden yapılabilecek bir sorunu var ise yapabilirim diye düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• cp3.png
    cp3.png
    11,9 KB · Görüntüleme: 67
  • cp4.png
    cp4.png
    10,7 KB · Görüntüleme: 57
  • cp5.png
    cp5.png
    11,5 KB · Görüntüleme: 54
  • cpu.png
    cpu.png
    17,6 KB · Görüntüleme: 57
  • cpu2.png
    cpu2.png
    8,2 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl bozuluyor? Görüntü mü vermiyor? Oldukça eski iki karttan bahsediyorsunuz. Bozuk olmaları da çok anormal değil zaten.
görüntü vermiyor hocam dediğin gibi kabloyu kasanın kendi ekran soketine takınca görüntü veriyor
bozulmayan ekran kartı nın ve bozulanların modelleri nedir ?
bozuk olanlar: 1.) gıgabyte GV-N420-SGI rEV: 3.0 / 2.) GIGABYTE GV-N420-2GI REV:2.0
sağlam olan baya eski bişey: Winfast Px7100 GS 64 bit DDR2 512 mb yazıyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı