Ekran kartsız 5800x3D sıstem önerisi

Bütçe
20.000

yakbie

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşlar elimde ekran kartı var 5800x3D işlemcili bir sistem toplamak istiyorum şöyle bir şey hazırladım. Daha önce hiç sıvı soğutmalı sistem kullanmadım bilgim pek yok.
Sistemde neleri değiştirmemi önerirsiniz? Daha F/P olarak da değişimler yapabilirim, limitim 20k civarı.
Mevcut ulan ekran kartım 3060 Ti.

1670241940885.png

İşlemci hariç hepsi değişmeli. 1 TB SSD alınabilir o fiyata, PSU ve sıvı soğutma modelleri dandik. Kasa hava almıyor. RAM'ler de daha ucuza aynı özellikte bulunabilir. Anakart eh işte, belki daha iyi bi model vardır aynı fiyatta. Şu an müsait değilim, akşama kadar konuya yazan olmazsa akşam ben bi şeyler öneririm ama o zamana kadar doğru düzgün öneriler gelir diye düşünüyorum.

İşlemci hariç hepsi değişmeli. 1 TB SSD alınabilir o fiyata, PSU ve sıvı soğutma modelleri dandik. Kasa hava almıyor. RAM'ler de daha ucuza aynı özellikte bulunabilir. Anakart eh işte, belki daha iyi bi model vardır aynı fiyatta. Şu an müsait değilim, akşama kadar konuya yazan olmazsa akşam ben bi şeyler öneririm ama o zamana kadar doğru düzgün öneriler gelir diye düşünüyorum.
Yardımcı olursan çok sevinirim bugün veya yarın sipariş verebilirim.

Yardımcı olursan çok sevinirim bugün veya yarın sipariş verebilirim.
Öncelikle, 5800x3d'de kararlı mısınız? Oyun için mi alacaksınız?

7600X veya 7700X de tercih edilebilir, oyun konusunda hemen hemen aynı performansa sahip ancak render tarzı işlerde 7. nesil çok daha önde. Ayrıca 5. nesil ölü yatırım. Yeni nesil ise yeni çıkacak olan işlemcileri de destekleyecek, anakart değiştirmeye gerek kalmadan 3 yıl sonraki işlemciyi de alıp kullanabileceksiniz. Ancak DDR5 RAM'ler ve anakartlar bir tık pahalı. Önce buna karar verelim, diğer bileşenleri hallederiz.

Son düzenleme:
Sadece FPS oyunları oynuyorum CS:GO, Valorant, Warzone gibi.
Bu yüzden 5800x3D daha mantıklı geldi, yüksek FPS aldığını gördüm YouTube'da.

Sadece FPS oyunları oynuyorum CS:GO, Valorant, Warzone gibi.
Bu yüzden 5800x3D daha mantıklı geldi, yüksek FPS aldığını gördüm YouTube'da.
O zaman 5800x3d için toplayalım.

Anakart olarak bu ikisinden birini tercih edebilirsiniz (depopark güvenilir diye biliyorum):

RAM olarak bunlar tercih edilebilir. İlk sıradaki kit olarak satıldığından onu almak daha mantıklı bence:

Kasa olarak bunu tercih edin derim, renk farkı var sadece:

Güç kaynağı:

SSD olarak bu üçü de kaliteli modellerdir (WD black tercih ederdim ben olsam):

Sıvı soğutma:

O zaman 5800x3D için toplayalım.

Anakart olarak bu ikisinden birini tercih edebilirsiniz (depopark güvenilir diye biliyorum):

RAM olarak bunlar tercih edilebilir. İlk sıradaki kit olarak satıldığından onu almak daha mantıklı bence:

Kasa olarak bunu tercih edin derim, renk farkı var sadece:

Güç kaynağı:

SSD olarak bu üçü de kaliteli modellerdir (WD Black tercih ederdim ben olsam):

Sıvı soğutma:

Çok teşekkür ederim yardımınız için,bugün siparişleri vereceğim. Daha önce hiç sistem toplamamıştım umarım YouTube eşliğinde halledebilirim.

@Lee Yubin tekrardan teşekkür ederim sistemi toparladım ve belkediğimden de iyi gözüküyor
Kuzenim 7700XLİ sistem toplamak istiyor 4080 ekran kartlı tekrardan yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
@Lee Yubin tekrardan teşekkür ederim sistemi toparladım ve belkediğimden de iyi gözüküyor
Kuzenim 7700XLİ sistem toplamak istiyor 4080 ekran kartlı tekrardan yardımcı olabilir misiniz?
Sizin aldıklarınızdan farklı olarak sadece B650 model anakart ve DDR5 RAM alması lazım. Diğer bileşenler aynı olabilir, RTX 4080 için 750 W güç kaynağı yeterli olur. Belki 240 yerine 360'lık sıvı soğutma tercih edilebilir. Size attığım kasaya 360 sıvı soğutma da sığıyor ön panele.
Anakart olarak bu olabilir:

RAM olarak emin değilim:
32 GB istiyorsa bunu tercih edebilir:

Merhaba, arkadaşlar elimde ekran kartı var 5800x3D işlemcili bir sistem toplamak istiyorum şöyle bir şey hazırladım. Daha önce hiç sıvı soğutmalı sistem kullanmadım bilgim pek yok.
Sistemde neleri değiştirmemi önerirsiniz? Daha F/P olarak da değişimler yapabilirim, limitim 20k civarı.
Mevcut ulan ekran kartım 3060 Ti.

Eki Görüntüle 1594040

i5 13600K 5800x3D'ye göre biraz daha iyi performans veriyor o yüzden i5 13600K'lı bir sistem toplamanı öneririm.
Anakarta BIOS güncellemesi yapman gerekiyor.
2X Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2D3600C18 16 GB (2x8) DDR4 3600 MHz CL18 Ram Fiyatları ve Özellikleri

Son düzenleme:

Geri
Yukarı