Ekran kartsız i3-4160 sistemin oyun performansını artırmak için ne yapmalı?

İşletim sistemi
Windows 7

546870

Decapat
Sistemde ekran kartı yok, Ram 8 GB işlemci i3-4160 128 GB HDD var. CS GO oynuyordum ama CS2'ye dönmesinden sonra onu da açamaz oldum. O yüzden Zula'ya döndüm. Aşağı yukarı 40 FPS alıyorum ve sık droplar yaşıyorum. Öncelikle sisteme format atacağım 8 yıl sonra ilk kez, SSD alacağım ve RAM almayı düşünüyorum. Bunlar performansı ve genel hızı nasıl etkiler? Veya almamı önerdiğiniz başka şeyler var mı?

Sistemde ekran kartı yok, RAM 8 GB işlemci i3-4160 128 GB HDD var. CS:GO oynuyordum ama CS2'ye dönmesinden sonra onu da açamaz oldum. O yüzden Zula'ya döndüm. Aşağı yukarı 40 FPS alıyorum ve sık droplar yaşıyorum. Öncelikle sisteme format atacağım 8 yıl sonra ilk kez, SSD alacağım ve RAM almayı düşünüyorum. Bunlar performansı ve genel hızı nasıl etkiler? Veya almamı önerdiğiniz başka şeyler var mı?

Ekran kartı olmadan pek de bir performans değişimi olmaz.

PSU 550 Tİ takmaya bile yetmiyor, ek masrafa da giremem PSU için.

Ekran kartı takmadan yapabileceğiniz tek performans artışı HDD yerine SSD takıp ona Windows kurmak olur. Bu da masaüstü performansınızı yükseltir. Counter performansını pek etkilemez.

Ramin fazla etkileyeceğini düşünmüyorum çünkü zula zaten fazla ram isteyen bir oyun değil ssd hızı büyük ölçüde arttırır ama fps e etkisi olmaz sistem ve oyunlar hızlı açılır okuma yazma hızı artar anca. Senin yapman gereken imkanın varsa sistemi değiştirip hazır sistem almak çünkü herşeyi teker teker değiştirecek olsan altından kalkamazsın imkanın şuan yerinde değilse işlemci değiştirip idarelik bir ekran kartı bulman lazım psu ve anakart destekliyorsa ve ddr sürümü uyumluysa.

Geri
Yukarı