Ekran kartsız R5 5600X sistem toplamak yanlış mıydı?

felity

Femtopat
Daha fazla  
Görmüş olduğunuz sistemi toplamıştım birkaç gün önce. Hedefimde 3070 ile sistemi tamamlamak vardı ve 6 yıldır sistem toplamadığım (ve hatta masaüstü bilgisayar bile kullanmadığım) için rahatça 3060, 3070 bulabileceğimi sanıyordum. Dün stoklar çıktığında adeta dumura uğradım, ülkemin distribütörlerinin terbiyesizliğini bir kenara bıraktım; yurt dışından getirme fırsatım da botlar ve madenciler yüzünden gözümün önünde kül oldu. Paylaşmış olduğum sistem ekran kartı olmadan 5660 Türk lirası ediyordu ancak bugün baktığımda işlemcinin ve güç kaynağının fiyat yükselmesi yaşadığını gördüm. Heyecanlandım ve tedirginlik içerisinde tüm sistemi yaklaşık 7083 Türk lirası karşılığında satın aldım... Buradaki ahmaklığımın farkındayım ancak ekran kartı olmadan almam hata mıydı, ne yapmalıydım? Hala siparişimi iptal edebilirim ve gerçekten ağlayacak noktaya geldim ancak iptal etmek istemiyorum çünkü tüm bilgisayarlarım bozuk, elimdeki idareten kullandığım oyun bilgisayarını da geri vereceğim için Chrome'dan başka bir şeye (oyunlar vb.) erişim sağlayamıyorum.

Görmüş olduğunuz sistemi toplamıştım birkaç gün önce. Hedefimde 3070 ile sistemi tamamlamak vardı ve 6 yıldır sistem toplamadığım (ve hatta masaüstü bilgisayar bile kullanmadığım) için rahatça 3060, 3070 bulabileceğimi sanıyordum. Dün stoklar çıktığında adeta dumura uğradım, ülkemin distribütörlerinin terbiyesizliğini bir kenara bıraktım; yurt dışından getirme fırsatım da botlar ve madenciler yüzünden gözümün önünde kül oldu. Paylaşmış olduğum sistem ekran kartı olmadan 5660 Türk lirası ediyordu ancak bugün baktığımda işlemcinin ve güç kaynağının fiyat yükselmesi yaşadığını gördüm. Heyecanlandım ve tedirginlik içerisinde tüm sistemi yaklaşık 7083 Türk lirası karşılığında satın aldım... Buradaki ahmaklığımın farkındayım ancak ekran kartı olmadan almam hata mıydı, ne yapmalıydım? Hala siparişimi iptal edebilirim ve gerçekten ağlayacak noktaya geldim ancak iptal etmek istemiyorum çünkü tüm bilgisayarlarım bozuk, elimdeki idareten kullandığım oyun bilgisayarını da geri vereceğim için Chrome'dan başka bir şeye (oyunlar vb.) erişim sağlayamıyorum.
İşlemciyi kaça almıştınız?

Ben şimdi baktığımda 6363 TL etti. İşlemci ve RAM'i daha ucuza buldum. Bence işlemciyi iptal edip şu linkten kutusuz bir şekilde alıp yanına güzel bir fan/sıvı soğutma alınabilir.

5600X almışsınız. Eğer ekran kartınız yok ise bu işlemciden görüntü alamazsın. AMD'de APU'lar dışında işlemcide dahili grafik birimi olmuyor. Intel'in F serisi işlemcileri gibi. Eğer elinizde idareten bir ekran kartı var ise ya da bulursanız stok sorunu düzelene kadar günlük işleriniz için kullanabilirsiniz.

Hocam kötü yapmamışsınız bence, sadece işlemci 200 300 TL pahalıya gelmiş. Bence almakta iyi etmişsiniz. Elinizin altında ne kadar oyun oynayamasanız da bir bilgisayar olacak. Düzelince ekran kartınızı alırsınız. Sizin yaptığınızı yapmayı düşünüyorum ben de, bütün sistemi alacağım ekran kartını düzelince alacağım.
5600X in dahili GPU'su yokmuş, ben var diye biliyordum o zaman görüntü alamazsınız. Arkadaş açıklamış.

Hocam sistemi aldıysanız ucuz bir ekran kartı alıp kullanın derim oyun vs oynamayın ama sistem açılsın en azından derseniz 1030 vs alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı