Ekran kartsız R7 5800X sistem çalışır mı?

Onu bilmem ama 800-900 liraya alacağın bir ekran kartı seni kurtarır.

Benim de aklıma ilk o geldi hatta fiyat için ondan 800-900 dedim de sizce alttaki ürün arkadaşı kurtarır mı?
Sadece video izlemek, sitelerde dolaşmak istiyormuş. Herhangi bir ekran kartı kurtarır diye düşünüyorum.

Eğer aklında bir fiyat varsa yardımcı olalım
2. el ekran kartı piyasasına hakimim buluruz fiyatına göre.
Hocam fazla para vermek istemiyorum çünkü bu sistem bana yeterince pahalıya geliyor. Neredeyse monitör, ekran kartı ve kasa için 17 18 bin TL bandında bir para çıkacak cebimden. Daha sıvı soğutması, masası, koltuğu derken bayağı yüksek olacak rakamlar bu yüzden fazla masraf etmeden 1 ay idare etmek istiyorum ucuza bir şekilde.

Hocam fazla para vermek istemiyorum çünkü bu sistem bana yeterince pahalıya geliyor. Neredeyse monitör, ekran kartı ve kasa için 17 18 bin TL bandında bir para çıkacak cebimden. Daha sıvı soğutması, masası, koltuğu derken bayağı yüksek olacak rakamlar bu yüzden fazla masraf etmeden 1 ay idare etmek istiyorum ucuza bir şekilde.
Arkadaşın attığı veyahut benim söylediğim iki ekran kartından birisini alabilirsiniz.

Onu bilmem ama 800-900 liraya alacağın bir ekran kartı seni kurtarır.

Benim de aklıma ilk o geldi hatta fiyat için ondan 800-900 dedim de sizce alttaki ürün arkadaşı kurtarır mı?

Düşük bir ekran kartı alınca boşa darboğaz yaşayacaksınız bir oyun oynanmaz zaten. Dizi filmi de Intel'in güçlü bir işlemcisi ile halledip ileride de rahat bir şekilde istediğiniz kartı eklersiniz.

Teşekkür ederim cevabın için hocam. Peki en uygun şekilde sisteme zarar vermeden görüntü alabilmek için bir şeyler yapabilir miyim Black Friday indirimlerine kadar?
Ekran kartı özelliği olan işlemciler APU işlemci olarak anılır. AMD'de bunlar sonu G ( R5 5600G gibi ) ile biten işlemcilerdir. İntel'de ise sonunda F harfi yoksa hepsi APU işlemcidir ama İntel'in APU işlemcileri ekran kartı özelliği bakımından AMD APU işlemcilerinin yanında çok zayıf kalırlar. Aynı sorunla bende muzdarip olduğumdan ekran kartı alana kadar sattığım RX 5700XT ekran kartı ve R5 3600 işlemci yerine R5 5600G işlemci aldım. En azından Black Friday gibi zamanlarda iyi bir fiyata ekran kartı alana kadar beni de idare eder..

Hocam Intel işlemcilere bakmanızı öneririm i7 i5 gibi modellerinde ekran kartı bulunan F ibaresi olmayan modeli tercih ederseniz dizi film hatta bazı oyunları da oynayabilirsiniz şahsi fikrim.
Hocam sistem alındı, kargolanmasını bekliyorum. Sadece ekran kartım yok. Onuda 150 200 TL'ye halledebilirsem 1 ay idare edeceğim. Ve İntel'i sevmiyorum o yüzden AMD tercih ettim :/

Düşük bir ekran kartı alınca boşa darboğaz yaşayacaksınız bir oyun oynanmaz zaten. Dizi filmi de Intel'in güçlü bir işlemcisi ile halledip ileride de rahat bir şekilde istediğiniz kartı eklersiniz.
Nasıl darboğaz yaşayacak ? Darboğaz yaşanması için işlemcinin kötü, ekran kartının iyi olması lazım. Darboğaz falan yok ortada.

Ayrıca arkadaş oyun oynamak istemiyor. GT 1030 alırsa CS:GO, Valorant gibi oyunları oynayabilir.

Intel'in grafik birimi uğruna 5800X kesinlikle feda edilemez.

Nasıl darboğaz yaşayacak ? Darboğaz yaşanması için işlemcinin kötü, ekran kartının iyi olması lazım. Darboğaz falan yok ortada.

Ayrıca arkadaş oyun oynamak istemiyor. GT 1030 alırsa CS:GO, Valorant gibi oyunları oynayabilir.

gt 710 alsın 600 tl ye.

Nasıl darboğaz yaşayacak? Darboğaz yaşanması için işlemcinin kötü, ekran kartının iyi olması lazım. Darboğaz falan yok ortada.

Darbığazdan kaastım aslında işlemcinin gücünü verememesi ekran kartının tam güçte çalışıp işlemcide tam güçte çalışmasına rağmen performansı düzgün bir şekilde yükseltemez
Intel'in 11 nesil i7 işlemcisi 5800Xden daha güçlü olduğuda benchmark testlerinde görünüyor aşırı bir fark yok ama grafik birimi + testler üzerinde daha güçlü bir işlemci oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı