Ekran kartsız R7 5800X sistem çalışır mı?

Darbığazdan kaastım aslında işlemcinin gücünü verememesi ekran kartının tam güçte çalışıp işlemcide tam güçte çalışmasına rağmen performansı düzgün bir şekilde yükseltemez
Intel'in 11 nesil i7 işlemcisi 5800Xden daha güçlü olduğuda benchmark testlerinde görünüyor aşırı bir fark yok ama grafik birimi + testler üzerinde daha güçlü bir işlemci oluyor.
Arkadaşın amacı grafik birimi ile sonsuza kadar devam etmek değil. 1 ay boyunca idare etmek istiyor, 1 aylık idare etmesi için işlemciyi iade etmesi saçmalık olurdu.

Zaten oyun oynasa bile maksimum oynayacağı oyun CS:GO, Valorant gibi oyunlar olur. Her türlü 5800X'den vazgeçmeye değmiyor.

600-800 TL'ye ekran kartı alıp gelecek ay istediği ekran kartını alır ve yoluna devam eder, bu kadar basit.

Arkadaşın amacı grafik birimi ile sonsuza kadar devam etmek değil. 1 ay boyunca idare etmek istiyor, 1 aylık idare etmesi için işlemciyi iade etmesi saçmalık olurdu.

Zaten oyun oynasa bile maksimum oynayacağı oyun CS:GO, Valorant gibi oyunlar olur. Her türlü 5800X'den vazgeçmeye değmiyor.

600-800 TL'ye ekran kartı alıp gelecek ay istediği ekran kartını alır ve yoluna devam eder, bu kadar basit.

Hocam ben sonsuza dek devam etmesi gerektiğini bir yerde söylemiyorum ki ileride de 2.nci monitör kullanırken vs grafik birimini 2.nci monitöre atayabilir.

Sadece oyun için demiyorum grafik işlemci eğer bütçen varsa her zaman avantajdır ki arkadaşa iade etsin vs demedim sistemi topluyor diye düşünüp bu yorumu yaptım vazgeçmeye değmiyor demek de yanlış bir tabir benim görüşüm i7 11700K Ryzen 7 5800Xden kötü değil.

600-800TL fazladan masraf yapıp ileride bir işine yaramayacak ekran kartına para vermek saçma bence durduk yere 600-800 lira fazla ödemek geri satmaya kalksa zaten bu kartların piyasası yavaş 0 ır kartı yarı fiyatına satacak.

Hocam ben sonsuza dek devam etmesi gerektiğini bir yerde söylemiyorum ki ileride de 2.nci monitör kullanırken vs grafik birimini 2.nci monitöre atayabilir.

Sadece oyun için demiyorum grafik işlemci eğer bütçen varsa her zaman avantajdır ki arkadaşa iade etsin vs demedim sistemi topluyor diye düşünüp bu yorumu yaptım vazgeçmeye değmiyor demek de yanlış bir tabir benim görüşüm i7 11700K Ryzen 7 5800XDEN kötü değil.

600-800TL fazladan masraf yapıp ileride bir işine yaramayacak ekran kartına para vermek saçma bence durduk yere 600-800 lira fazla ödemek geri satmaya kalksa zaten bu kartların piyasası yavaş 0 ır kartı yarı fiyatına satacak.

1-2 ay içinde zaten RTX 3000 serisi bir ürün alacakmış, o ekran kartına 4 monitör de bağlar sorun olmaz. Siz 600 TL boşa gitmesin diye 5800X+ aldığı anakartı satıp yerine 11700k almasını istiyorsunuz sizce de daha fazla masraf çıkartmaz mı bu?

1-2 ay içinde zaten RTX 3000 serisi bir ürün alacakmış, o ekran kartına 4 monitör de bağlar sorun olmaz. Siz 600 TL boşa gitmesin diye 5800X+ aldığı anakartı satıp yerine 11700k almasını istiyorsunuz sizce de daha fazla masraf çıkartmaz mı bu?

Satmasını nerede istemişim öncelikle bunu açıklarsan sevinirim öneride bulundum ki gayet özgür bir platform öneride bulunmazsınız yazmıyor arkadaş sipariş ettim dedikten sonra zaten illa bunu alın gibi bir şeyde söylemedim sadece yerine alınabilecek daha mantıklı işlemciyi söyledim ve bu sizi ilgilendirmiyor bile konu sahibine fikir verdim size değil.

Satmasını nerede istemişim öncelikle bunu açıklarsan sevinirim öneride bulundum ki gayet özgür bir platform öneride bulunmazsınız yazmıyor arkadaş sipariş ettim dedikten sonra zaten illa bunu alın gibi bir şeyde söylemedim sadece yerine alınabilecek daha mantıklı işlemciyi söyledim ve bu sizi ilgilendirmiyor bile konu sahibine fikir verdim size değil.

Konunun ilk mesajını okudunuz mu? Arkadaş gayet net bir şekilde aldığı parçaları yazmış.

Arkadaşlar sakin.... Yardımcı olmaya çalışırken kendinizi geriyorsunuz. Arkadaşın mesajlarından anlaşılan ekran kartına 600-800 TL harcayacak bütçesi yok. 150 - 200 TL demiş.

Son düzenleme:
Arkadaşlar sakin... Yardımcı olmaya çalışırken kendinizi geriyorsunuz. Arkadaşın mesajlarından anlaşılan ekran kartına 600-800 TL harcayacak bütçesi yok. 150 - 200 TL demiş.

Evet okudum iade etmek de bir seçenek eğer gelmediyse gelip gelmediğini belirtmemiş.

Kusura bakma ifadelerim sert/kaba algılandıysa özür dilerim. Kesinlikle kabalaşmak, kırıcı olmak gibi bir niyetim yoktu.

GT 1030 alabilirsiniz görüntü için.

Evet okudum iade etmek de bir seçenek eğer gelmediyse gelip gelmediğini belirtmemiş.
Hocam ilk mesajda yazan sistemimin bütün parçaları alındı ve sabah kargoya verilecek. İade etmeyi düşünmüyorum çünkü çok uyguna aldığımı düşünüyorum ekran kartı hariç diğer parçaların tümünü. Black Friday'de güzel bir ekran kartı alıp kasayı bitirmeyi sonra diğer parçalara yönelmeyi düşünüyorum o yüzden 100 150 TL'lik ekran kartı bana görüntü verse yeter. Sadece video/dizi izleyeceğim ekran kartı alana kadar o yüzden yüksek bir para vermek istemiyorum.
O ekran kartı ile 1080p video bile kasabilir. 2. el 300-400'e bulursunuz bir tane, 200'e de bulursunuz gerçi.
Örnek:
1 ay 720p 480p ile idare edebilirim hocam. Bu ekran kartı zarar vermeden 1 ay beni idare ederse eski kasamda bu var hiç masrafa da girmeden halletmiş olurum.

Geri
Yukarı