Ekran kartsız sistemde çift monitör kullanmak

ssimsek

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Webmaster
Merhaba arkadaşlar, yeni bir sistem topluyorum. Şu videodaki sistemin sadece işlemcisi ve RAM'i değişik hali.

Sorum şu, ben şu anda klasik bi ekran kartından (GeForce 6600) çift monitör kullanıyorum. Ekran kartının hem VGA hem de DVI portunu kullanıyorum çok kolay bir şekilde çift monitör kullanıyorum çok uzun zamandır.

Bu toplayacağım bilgisayarda anakart şu: MSI A68HM-E33 V2 Anakart. Bu anakartın üzerinde hem VGA hem de HDMI portu bulunuyor. Ekran kartı gibi aynı mantık ile fakat ekran kartsız şekilde anakartın üzerindeki HDMI ve VGA portunu kullanarak çift monitör yapabilir miyim?

Herkese teşekkürler, iyi forumlar.

Ek olarak unutmadan bunu da sorayım, eğer anakartın üzerindeki VGA ve HDMI portlarından çift monitör yapılmazsa büyük ihtimal ekran kartı alacağım yeni. Yeni ekran kartı alıp takarsam bu işlemcinin içindeki kendi "APU" denilen özellik pasif olup grafik gücünü tamamen ekran kartından mı almaya başlayacak yoksa hem ekran kartı hemde işlemcinin içindeki kendi grafik gücüyle birleşecek mi?

Sipariş ettiğim parçalar:

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    27,3 KB · Görüntüleme: 6.585
  • 2.png
    2.png
    32,6 KB · Görüntüleme: 6.798
Son düzenleyen: Moderatör:
Size gore gayet iyi. Bilgisayari yanlis toplamissiniz. Eski nesil bir sistem.

Başkan neresi yanlış? Tamam modeller şuana göre biraz eski olabilir ama ben ddr2 4gb ram core 2 duo 2.3mhz işlemci 775pin anakart ve geforce 6600 ekran kartı ile orta derecede performans alıyordum oyunla moyunla işim olmaz ha kasmazsa gta 5 falan yükler oynarım o güzel oyun :D Onun dışında sadece tarayıcılar açık tarayıcılarda ortalama 6 7 sekme açık arka planda çalışan pek bişey yok avast falan var arada bir photoshop lazım oluyor onu kullanıyorum onun dışında sistemi yoracak bişey yapmıyorum. Bu kullanışa göre bu bilgisayar kötüyse o zaman güzel bi giydiririm böyle işe. 1600 küsur para verdim. işlemciyle antistatik bileklik kaldı onlarda biri kargoda biri hazırlanıyo. onlar gelsin başlıycam kurmaya bakalım tek korkum işlemci fanı intellerinkini takana kadar ölüyom bunda heralde 5 kat ölürüm amd

Günceldir. Sorularıma yanıt verecek kimse yok mu arkadaşlar? Kargolar geldi.

Neden ayni paraya daha guncel ve daha iyisi toplanabilirken eski nesil toplayasiniz ki? Bir de jakli cikmaya calisiyorsunuz. Ama size yetecekse sorun yok neyse konumuz bu da degil.

Reis haklı çıkmak değil de çok kötü bi sistem gibi söyledin bende ister istemez savunma yaptım. :) Tabi ki güncel sistem her zaman her şekilde daha iyi fakat 1500 TL civarı bütçem vardı bende araştırdım biraz en mantıklı en güzel bu sistemi gördüm Technopat'ın Youtube kanalında. Bende bu sistemi almaya karar verdim. Video 2015 yılında yüklenmiş hiç farketmedim fakat 2-3 sene çokta uzun bir zaman değil. Dediğim gibi oyun oynamıyorum. Bilgisayarda sürekli iki tarayıcı açık. İkisindede ortalama 3-5 sekme açık oluyor. Arka planda pek birşey çalışmıyor. Bu şekilde kullandığımda hatta biraz yorsam bile beni hiç üzmeyeceğini tahmin ediyorum. Umarım yanılmıyorumdur. Sonuçta DDR 3 1600MHz 8GB ram var. AMD A10 7890K 4.1GHz işlemci var. :) Şuan kurulu bilgisayarda ise Core 2 Duo LGA775 işlemci, DDR2 2GB ram var. Bu kurulu sistemin 2 katı olsa bile işimi rahatça görür bu toplayacağım bence beni fazlasıyla taşır. Yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim. Fikirlerinize katılıyorum.

// Günceldir. Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Reis haklı çıkmak değil de çok kötü bi sistem gibi söyledin bende ister istemez savunma yaptım. :) Tabi ki güncel sistem her zaman her şekilde daha iyi fakat 1500 TL civarı bütçem vardı bende araştırdım biraz en mantıklı en güzel bu sistemi gördüm Technopat'ın Youtube kanalında. Bende bu sistemi almaya karar verdim. Video 2015 yılında yüklenmiş hiç farketmedim fakat 2-3 sene çokta uzun bir zaman değil. Dediğim gibi oyun oynamıyorum. Bilgisayarda sürekli iki tarayıcı açık. İkisindede ortalama 3-5 sekme açık oluyor. Arka planda pek birşey çalışmıyor. Bu şekilde kullandığımda hatta biraz yorsam bile beni hiç üzmeyeceğini tahmin ediyorum. Umarım yanılmıyorumdur. Sonuçta DDR 3 1600MHz 8GB ram var. AMD A10 7890K 4.1GHz işlemci var. :) Şuan kurulu bilgisayarda ise Core 2 Duo LGA775 işlemci, DDR2 2GB ram var. Bu kurulu sistemin 2 katı olsa bile işimi rahatça görür bu toplayacağım bence beni fazlasıyla taşır. Yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim. Fikirlerinize katılıyorum.

// Günceldir. Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.
2-3 yıl aslında uzun bir süredir. Yani bakın, Intel 8. nesili çıkarmış, AMD Ryzen işlemcileri ve RX 5xx serisini, Nvidia GTX 10xx serisini çıkardı ve DDR4 RAM kullanmaya başladık sistemlerde. Yani eski teknoloji bir sistem toplamışsınız uzun lafın kısası.
AMD'nin o işlemcisi photoshop gibi işlemler için pek de güçlü değil. Bana kalırsa tüm parçaları iade edip baştan yeni nesil bir sistem toplayın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı