Ekran kartsız sistemde monitöre görüntü gelmiyor

• Konuyu başlatan tokhan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 715

tokhan

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Ekran kartımı sattım. Kartsız bir şekilde kullanmayı denemek istedim ama PC çalıştığı halde ekrana görüntü gelmedi. İşlemcim Ryzen 3600. Araştırdığım kadarıyla 3600’de grafik yongasi yokmus. Bu yüzden görüntü vermez demiş bazı kişiler ama emin olamadım. Bu konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Merhaba arkadaşlar. Ekran kartımı sattım. Kartsız bir şekilde kullanmayı denemek istedim ama PC çalıştığı halde ekrana görüntü gelmedi. İşlemcim Ryzen 3600. Araştırdığım kadarıyla 3600’de grafik yongasi yokmus. Bu yüzden görüntü vermez demiş bazı kişiler ama emin olamadım. Bu konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?
Vermez

Ryzen modellerde sadece G ibaresi bulunan işlemcilerde grafik işlemci vardır malesef 3600 modelinde yok.

Merhaba arkadaşlar. Ekran kartımı sattım. Kartsız bir şekilde kullanmayı denemek istedim ama PC çalıştığı halde ekrana görüntü gelmedi. İşlemcim Ryzen 3600. araştırdığım kadarıyla 3600’de grafik yongasi yokmus. Bu yüzden görüntü vermez demiş bazı kişiler ama emin olamadım. Bu konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Mecburen bir ekran kartı almalısın çünkü içerisinde dahili grafik işlemcisi içermeyen bilgisayar ekrana görüntü gelmez.

Merhaba arkadaşlar. Ekran kartımı sattım. Kartsız bir şekilde kullanmayı denemek istedim ama PC çalıştığı halde ekrana görüntü gelmedi. İşlemcim Ryzen 3600. araştırdığım kadarıyla 3600’de grafik yongasi yokmus. Bu yüzden görüntü vermez demiş bazı kişiler ama emin olamadım. Bu konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Ekran kartsız ekrana görüntü veremezsin APU diye tabir edilen işlecilerde grafik birimi olur. AMD'de sonunda G ibaresi olan işlemciler apudur.

Araştırdığım kadarıyla 3600’de grafik yongasi yokmus. Bu yüzden görüntü vermez demiş bazı kişiler ama emin olamadım. Bu konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?
Araştırdığın bilgi doğru. G serisi olmayan Ryzen işlemcilerde grafik birimi olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı